Podbeskidzie bezradne wobec skutecznej Odry

Nie tego spodziewano się w Bielsku-Białej. Odra Opole bez większych problemów pokonała Podbeskidzie i to zaskakująco wysoko.

Mecz mógł mieć inny przebieg, gdyby na początku spotkania Mathieu Scalet wykorzystał okazję na wyprowadzenie Podbeskidzia na prowadzenie. Nic z tego nie wyszło. Mateusz Kuchta odbił piłkę i posłał ją na rzut rożny.

Po kwadransie gry Julio Rodriguez zmarnował niezłą okazję, jednak po jego główce piłka trafiła w słupek. Wydawało się, że gospodarze będą przeważać i w końcu po ich strzale otworzą wynik spotkania. Nic z tego. Odra zaczęła grać coraz ofensywniej i pod koniec pierwszej połowy Mateusz Kamiński umieścił piłkę w siatce Pescovicia.

Po wznowieniu gry w drugiej części meczu to goście z Opola byli stroną przeważającą. Gdy po drugiej żółtej kartce w 76 minucie boisko musiał opuścić Julio Rodriguez sprawy przybrały dla piłkarzy Podbeskidzia bardzo zły obrót.

Gospodarze, mimo grania w osłabieniu, nie dawali za wygraną. Nawet Kamil Biliński miał okazję na wyrównanie, gdy wpadł na pole karne opolan, ale piłka uderzona nieczysto przeleciała dość daleko od słupka.

Podbeskidzie w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry przycisnęło przyjezdnych. Cóż z tego, gdy w doliczonym czasie to oni doszli do głosy, a raczej sytuacji bramkowych, które wykorzystali.

Najpierw Konrad Nowak po akcji z kontry oddał silny strzał na bramkę gospodarzy, a piłka trafiła pod poprzeczkę. W czwartej minucie doliczonego czasu Miłosz Trojak po rzucie rożnym oddał strzał, futbolówka odbiła się od Costy i po raz trzeci wpadła do bramki.

Przegrana 0:3 na własnym boisku mocno zaskoczyła kibiców Podbeskidzia, ale tym razem gospodarze byli zbyt gościnni dla opolan.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 0:3 (0:1)

0:1 – Kamiński, 44 min, 0:2 – Nowak, 90+1 min, 0:3 – Trojak, 90+4 min

PODBESKIDZIE: Pesković – Frelek, Mikołajewski, Rodriguez, Kowalski-Haberek, Gach (73. Nhamoinesu) – Polkowski (60. Roman), Scalet, Bieroński (73. Merebaszwili) – Roginić (79. Gutowski), Biliński. Trenerzy: Piotr JAWNY i Marcin DYMKOWSKI.

ODRA: Kuchta – Spychała (83. Żak), Kamiński, Kostrzycki, Maćkowiak – Sauczek (75. Nowak), Trojak, Niziołek, Marzec, Janus (75. Mikinic) – Czapliński (68. Piech). Trener Piotr PLEWNIA.

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 2638.

Żółte kartki: Mikołajewski, Rodríguez, Nhamoinesu – Nowak, czerwona Rodriguez (76, druga żółta).