Zobacz
Do góry

Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zatrzymać Hiszpana

Adrian Gomez, 25-letni piłkarz z Hiszpanii, trafił do Podbeskidzia w dniu wyjazdu tej drużyny na zimowy obóz przygotowawczy do Turcji. Zaprezentował się tam na tyle dobrze, że pojawił się w wyjściowym składzie „górali” już na pierwszy tej wiosny mecz. Niczym specjalnym się jednak nie wyróżnił.

Później zagrał w trzech kolejnych spotkaniach, ale o jego grze niczego nadzwyczajnego powiedzieć się nie dało. Następnie zniknął ze składu i pojawił się w nim z powrotem po pięciu kolejnych spotkaniach. Co było dalej? W szóstym swoim występie dla Podbeskidzia, meczu przeciwko GKS-owi Jastrzębie, Gomez zobaczył czwartą żółtą kartkę w sezonie, która powodowała pauzę w kolejnym spotkaniu.

Hiszpańskiego defensywnego pomocnika zabrakło w Chojnicach, a mecz przeciwko Odrze Opole zaczął na ławce rezerwowych. W 54. minucie spotkania zastąpił na placu gry Adriana Rakowskiego i – zdaniem trenera Krzysztofa Bredego – to była dobra decyzja. W pierwszej połowie przegrywaliśmy w tym sektorze boiska. Nie potrafiliśmy nad tym panować. Po wejściu na boisko Gomeza to się zmieniło – podkreślił szkoleniowiec bielskiego zespołu, który dodał, że drużyna – po zmianach – pokazała, że jest mocna. Trzeba przyznać, że coś w tym było. Rzeczywiście roszady, których dokonał sztab szkoleniowy bielskiej drużyny, pozytywnie wpłynęły na grę całego zespołu. Jeżeli chodzi konkretnie o przypadek Gomeza, to rzeczywiście zawodnik ten spowodował, że koledzy poczuli się na boisku pewnie. Wprawdzie zaliczył dwie straty, ale, co ważniejsze, miał też kilka odbiorów. Krótki, bo zaledwie 34-minutowy występ w minioną sobotę był zdecydowanie najlepszym jego meczem w barwach Podbeskidzia.

Płacheta: Forma jest

Czy do tego stopnia, że zawodnik pozostanie w Bielsku-Białej na kolejny sezon? Wszystko wskazuje na to, że tak, a potwierdzeniem są słowa, które padły z ust trenera Bredego po meczu. – Rozmawialiśmy już z Adrianem i, wraz z władzami klubu, chcemy, aby został u nas na kolejny sezon – nie ukrywał szkoleniowiec bielskiej drużyny. Przypomnijmy, że Adrian Gomez jest jednym z 14 piłkarzy, którym po sezonie kończą się umowy z bielskim klubem, a zarazem pierwszym, w stosunku do którego padła tak zdecydowana deklaracja pozostania w klubie. Obecny na pomeczowej konferencji prasowej prezes Podbeskidzia, Bogdan Kłys, nie zaprzeczył słowom opiekuna „górali”, więc wszystko wskazuje na to, że z hiszpańskim defensywnym pomocnikiem odbędą się rozmowy w sprawie przedłużenia wygasającego z końcem czerwca kontraktu.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przejść do historii. Witamy w piekle. Powiało optymizmem

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 maja 2019
 • Mucha nie siada. Szorstki pean dla Pana Trenera

  Trzeba jeszcze wygrać tylko ten jeden mecz i największa niespodzianka w historii ekstraklasy w XXI wieku dokona się na naszych oczach.

  Tomasz Mucha19 maja 2019
 • Kto zagra w pucharach?

  Jeżeli w meczach drużyn z Krakowa i Białegostoku padną takie same wyniki, to w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpi drużyna Michała Probierza.

  Jakub Kubielas19 maja 2019
 • Żuraw twierdzi, że Lech Piastowi nie odpuści

  Takie zapewnienie składa trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, choć jego zespół już o nie walczy.

  PAP19 maja 2019
 • Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

  Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • Drabicki: Czekam na mistrzostwo!

  - Piast wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek i trzyma poziom – mówi Józef Drabicki, wieloletni...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • W Rybniku tli się iskierka nadziei

  „Obowiązkiem” ROW-u Rybnik jest zwycięstwo w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, a reszta… jest w rękach konkurencji.

  Bogdan Nather19 maja 2019
 • To będzie mecz nad meczami!

  Rok temu Piast w ostatniej kolejce był nad przepaścią. Dzisiaj jest blisko szczytu góry. To pokazuje, jaką drogę przeszedł gliwicki zespół,...

  Krzysztof Brommer19 maja 2019
 • II liga. Zostały tylko dwie niewiadome

  Zgodnie z oczekiwaniami, sezon na boiskach II ligi trzyma w napięciu do samego końca, ale w najbliższą niedzielę wszystko ostatecznie musi...

  mar19 maja 2019