Podbeskidzie. Krok naprzód w karierze

Daniel Mikołajewski, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, został wypożyczony z Rakowa Częstochowa do Podbeskidzia Bielsko-Biała na rok, z opcją transferu definitywnego.


Dla 22-letniego, urodzonego w Bielsku-Białej defensywnego pomocnika jest to powrót pod Klimczok po niespełna pięciu latach przerwy.

Tymczasem nowym zawodnikiem „górali” został Mateusz Wypych. To 23-letni środkowy obrońca z solidnym pierwszoligowym doświadczeniem. Pochodzi z Kalisza i jest wychowankiem tamtejszego KKS. Jeszcze jako junior trafił do Warty Poznań, w której – z roczną przerwą na występy w Górniku Konin – występował w latach 2012-19. To właśnie w barwach „Zielonych” zadebiutował w I lidze. Ostatnie dwa sezony również spędził na tym poziomie rozgrywkowym. Był zawodnikiem Odry Opole, a pod konie czerwca poinformowano, że jego wygasający kontrakt nie zostanie przedłużony. Do Podbeskidzia trafił zatem na zasadzie wolnego transferu i podpisał z „góralami” dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Mateusz Wypych w ciągu ostatnich trzech sezonów rozegrał 53 mecze w I lidze. Strzelił 2 gole i odnotował 2 asysty. Oba trafienia uzyskał w ubiegłych rozgrywkach. Występów byłoby więcej, gdyby nie kontuzja, które rosły, mierzący 194 cm wzrostu obrońca nabawił się w czerwcu zeszłego roku, tuż po wznowieniu rozgrywek.

W spotkaniu z GKS-em Jastrzębie doznał urazu ścięgna Achillesa, przeszedł operację i pauzował przez niemal pół roku. Wiosną był już jednak podstawowym zawodnikiem opolskiej drużyny i to właśnie wtedy zdobył swoje jedyne bramki na zapleczu ekstraklasy.

– Podbeskidzie to klub z ambicjami na ekstraklasę, pięknym stadionem, w bardzo ładnie położonym mieście. Cieszę się, że będę mógł tu grać i wierzę, że jest to krok naprzód w mojej karierze – powiedział tuż po parafowaniu umowy Mateusz Wypych.


Fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała