Zobacz
Do góry

Podbeskidzie pokonało lidera

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali w meczu wyjazdowym Radomiaka Radom 3:1.

Gospodarze od pierwszych minut sprawiali lepsze wrażenie, jednak to Podbeskidzie wyszło na prowadzenie. Sierpina popisał się bardzo dobry podaniem do Roginicia a ten w pojedynku z brakarzem rywala ładnym lobem pokonał Kochalskiego.

Tuż po zmianie stron goście strzelili kolejnego gola. Roginić przejął piłkę po błędzie Cichockiego i podał do Sierpiny. Kapitan Podbeskidzia zdecydował się na uderzenie i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W 73. minucie spotkania gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Podanie wzdłuż linii bramkowej otrzymał Nowak i zdobył pierwszego gola dla swojej drużyny.

Radomiak dążył do wyrównania rezultatu, jednak w doliczonym czasie gry, wprowadzony w drugiej połowie Ivan Martin przypieczętował zwycięstwo Podbeskidzia.

Radomiak Radom – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:1)

0:1 Roginić, 22 min
0:2 Sierpina, 50 min
1:2 Nowak, 73 min
1:3 Ivan Martin, 91 min

Radomiak: Kochalski – D.Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Karwot, Makowski, Mikita, Leandro, Górski (46’ Kaput), Michalski (61’ Nowak)

Podbeskidzie: Leszczyński – Jaroch, Osyra, Komor, Modelski – Danielak (78’ Ivan Martin), Bieroński (67’ Sopoćko), Figiel, Rakowski, Sierpina (92′ Hilbrycht)– Roginić

Żółte kartki: D.Abramowicz, Nowak, Banasiak – Sierpina