Podbeskidzie. Z nowym golkiperem

Do Turcji wraz z „góralami” udał się bramkarz, Wiktor Kaczorowski. Kilku graczy Podbeskidzia zostało w Polsce i szuka klubów.


Kaczorowski to 22-latek, który został nowym zawodnikiem Podbeskidzia. Pod Klimczok trafił na zasadzie transferu definitywnego ze Stali Rzeszów. Podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne dwa sezony. Kaczorowski jest wychowankiem MKS Kolbuszowa. Później występował w juniorach Stali Mielec i Jagiellonii Białystok. Następnie trafił do Stali Rzeszów i przez trzy sezony był podstawowym golkiperem zespołu, który występował w II lidze. Z tą drużyną awansował do I ligi i – paradoksalnie – był to dla niego początek końca w zespole z Podkarpacia.

Kaczorowski stracił bowiem miejsce w składzie beniaminka zaplecza ekstraklasy, zagrał tylko w jednym meczu ligowym i w dwóch spotkaniach Pucharu Polski. Dlatego postanowił zmienić otoczenie. 22-letni golkiper znalazł się w kadrze „górali”, którzy w sobotę, wczesnym rankiem, ruszyli w podroż na zimowy obóz przygotowawczy do tureckiej Antalyi. W samolocie zabrakło miejsca dla trzech piłkarzy. Chodzi o Krystiana Wieczorka, Bartosza Bernarda i Dawida Polkowskiego. Sztab szkoleniowy nie widzi tych zawodników w kadrze na rundę wiosenną. Cała trójka ma być wypożyczona do klubów niższych lig. Jeżeli chodzi o Wieczorka, to bramkarz był testowany przez Polonię Bytom, ale ostatecznie III-ligowiec nie zdecydował się na jego zaangażowanie. Bernard z kolei jest bliski wypożyczenia do II-ligowej Wisły Puławy. Nie wiadomo, dokąd trafić może Polkowski. Dla odmiany w zespole znalazło się dwóch juniorów, którzy występowali również w drużynie rezerw. Mowa o bramkarzu, 17-letnim Szymonie Brańczyku, który zagrał już nawet w jednym sparingu pierwszego zespołu z GKS-em Jastrzębie, a także o pomocniku Maksymilianie Nowaku. To 18-latek, który latem zeszłego roku trafił do Podbeskidzia na wypożyczenie z Zagłębia Lubin.

Podczas pobytu w Turcji zespół z Bielska-Białej rozegra trzy mecze kontrolne. Pojutrze, 24 stycznia, piłkarze Dariusza Żurawia zmierzą się z zespołem bułgarskiej ekstraklasy, Beroje Stara Zagora. Następnie Podbeskidzia zagra z Alaszkertem Erywań z armeńskiej ekstraklasy, a na koniec zgrupowania, 2 lutego, drużyna spod Klimczoka stanie w szranki z Inhułciem Petrowe, występującym na najwyższym poziomie rozgrywek na Ukrainie.


Kadra Podbeskidzia na zgrupowanie w Turcji (21.01-3.02)

Bramkarze: Matvei Igonen, Maksymilian Manikowski, Szymon Brańczyk.

Obrońcy: Julio Rodriguez, Daniel Mikołajewski, Mateusz Wypych, Iwajło Markow, Ezequiel Bonifacio, Jeppe Simonses, Arthur Vitelli.

Pomocnicy: Michał Willmann, Titas Milaszius, Maksymilian Nowak, Mathieu Scalet, Tomasz Jodłowiec, Marcel Misztal, Jakub Bieroński, Michał Janota, Goku Roman, Emre Celtik, Maksymilian Sitek, Tomasz Neugebauer.

Napastnicy: Krzysztof Drzazga, Kamil Biliński.


Na zdjęciu: Wiktor Kaczorowski, nowy bramkarze Podbeskidzia, wyjechał w sobotę z zespołem na zgrupowanie do Turcji.

Fot. Krzysztof Porębski/Pressfocus