Podbeskidzie. Zebrali już 30 tysięcy

Pod koniec zeszłego tygodnia, już po raz drugi, odbywała się kolejna zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem.

Przypomnijmy, że kibice Podbeskidzia, konkretnie przedstawiciele stowarzyszenia „Bielska twierdza”, postanowili po raz kolejny wspomóc bielskie szpitale. Na portalu zrzutka.pl założona została zbiórka pieniędzy, dzięki której uzyskano niemal 15 tysięcy zł.

Pieniądze gromadzono na środki ochrony indywidualnej, jak np. maseczki medyczne, jak również na podstawowe artykuły spożywcze. W akcję włączył się klub, który dzięki współpracy ze sponsorami pomógł kibicom zorganizować dwa transporty najpilniej potrzebnych rzeczy – do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego oraz do Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej.

W miniony czwartek do służb medycznych regionu trafiło ok. 1200 butelek wody i napojów (przy wsparciu firmy Ustronianka), słodki poczęstunek od Piekarni-Cukierni Piecuch oraz artykuły spożywcze i higieniczne.

Przypomnijmy, że wcześniej, pod koniec marca, do stacji pogotowia ratunkowego w Bielsku-Białej trafiły maseczki, rękawiczki, fartuchy ochronne oraz chusteczki i płyny dezynfekcyjne. Znaczny udział w przygotowaniu tamtej dostawy miała firma Safety First – salon BHP z Czechowic-Dziedzic.


Przeczytaj jeszcze: Awans robi się u siebie

Łącznie kibice Podbeskidzia wsparli już służbę zdrowia kwotą ponad 30 tysięcy zł. Wraz z klubem, podkreślmy, bo decyzją władz „górali” pieniądze ze sprzedaży wirtualnych biletów na mecze, które nie doszły do skutku, czyli przeciwko Bruk-Betowi Termalice Nieciecza i Puszczy Niepołomice, zostały przekazane na szczytny cel. Warto podkreślić, że ta właśnie akcja, którą zainicjowali sami kibice, przyniosła spory dochód. Otóż na drugie z wymienionych spotkań sprzedanych zostało aż 392 wejściówek.

Powodzenie akcji skłoniło Podbeskidzie do tego, aby ją kontynuować. Wszystko zatem wskazuje na to, że na najbliższy zaplanowany mecz domowy – 2 maja „górale” mieli zmierzyć się z Radomiakiem – również zostanie uruchomiona sprzedaż wirtualnych biletów.

Fot. Krzysztof Dzierżawa/PressFocus

Komentarze