Podlesianka Katowice awansowała do IV ligi!

Pogoń Imielin nie powstrzymała rozpędzonych piłkarzy Podlesianki Katowice w drodze do IV ligi. Marzenie katowiczan zostało spełnione.


Przed sobotnią kolejką Podlesiance do awansu wystarczało zdobycie trzech punktów, gdyż przewaga nad Zagłębiem II Sosnowiec wynosiła 4. Wtedy ostatnia kolejka nie miałaby już wpływu na to, kto w przyszłym sezonie zagra w IV lidze.

Zespół z Katowic nie przegapił okazji, zwłaszcza, że wybiegając na boisko w Imielinie już znali wynik meczu rywali do awansu z Sosnowca. W tym momencie wiedzieli, że jest dobrze, a wierni kibice towarzyszyli swojej drużynie.

Fot. facebook.com/Lgks38PodlesiankaKatowice

Uniesieni tak dużym sukcesem piłkarze Podlesianki potrafili odpowiednio skoncentrować się w Imielinie. Wygrali z Pogonią 3:1 i mogli rozpocząć świętowanie. Jednak to przez długi czas prowadził zespół Pogoni, bo w 11. minucie Stachowicz otworzył wynik spotkania na 1:0 dla Imielina. W drugiej części meczu Podlesianka zrobiła to, czego po faworycie się spodziewano. Konsekwentna gra dała wygraną.

Kolejny świetny mecz rozegrał Marcin Rosiński, lider wśród snajperów, który powiększył swoje konto strzeleckie w tym sezonie o dwa trafienia. Zrobił to w 61. i 89 minucie. Do tego swojego gola dla Podlesianki dołożył w 65 minucie Dawid Colik.

Fot. facebook.com/Lgks38PodlesiankaKatowice

Po meczu w mediach społecznościowych związanych z Podlesianką nie brakowało gratulacji i dowodów sympatii.

Z kolei Zagłębie II Sosnowiec zdawało sobie sprawę z tego, że strata punktów w ich meczu nie wchodzi w rachubę. Wcześniej zremisowany mecz Cyklonem Rogoźnik praktycznie oddalił bezpowrotnie szansę na wyprzedzenie Podlesianki. BKS Sparcie Katowice też marzył się awans w tabeli na pozycję wicelidera. Jednak remis 2:2, co sprawiło, iż żaden z klubów nie osiągnął zakładanych celów przed ligową sobotą.

Co ciekawe mecz rozegrano w Sosnowcu przy Kresowej na boisku treningowym nr 2. Dla podopiecznych Grzegorza Bąka to własny teren, ale Zagłębie II kolejny raz pokpiło sprawę. Remis 2:2 to powtórka z ostatniego spotkania tych drużyn.

Kolejność w tabeli na miejscu 2 i 3 ustalona zostanie dopiero w przyszłą sobotę. Zagłębie II ma zaledwie 2 punkty przewagi nad Spartą. Emocje do samego końca.

Tabela po 13. kolejkach

 1. LGKS 38 Podlesianka 13 32 49:14
 2. Zagłębie II Sosnowiec 13 25 34:14
 3. BKS Sparta Katowice 13 23 32:19
 4. KS Cyklon Rogoźnik 13 18 22:23
 5. LKS Pogoń Imielin 13 14 19:30
 6. UKS MK Górnik Katowice 13 13 24:45
 7. KS Niwy Brudzowice 13 11 17:37
 8. LKS Tęcza Błędów 13 8 18:33

Wyniki 13. kolejki

 • UKS MK Górnik Katowice – KS Niwy Brudzowice 5:1
 • KS Cyklon Rogoźnik – LKS Tęcza Błędów 4:1
 • BKS Sparta Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 2:2
 • LKS Pogoń Imielin – LGKS 38 Podlesianka Katowice 1:3

Najlepsi strzelcy:

 • Marcin Rosiński (Podlesianka) – 16 goli (+2)
 • Bartłomiej Kędzierski (Podlesianka) – 11 goli
 • Sebastian Gielza (Sparta) – 10 goli (+1)

Program ostatniej kolejki (wszystkie mecz w sobotę 26 czerwca, g. 17.00)

 • LGKS Podlesianka Katowice – KS Cyklon Rogoźnik
 • LKS Tęcza Błędów – BKS Sparta Katowice
 • Zagłębie II Sosnowiec – UKS MK Górnik Katowice
 • KS Niwy Brodzowice – LKS Pogoń Imielin

Fot. podlesianka.katowice.pl/Agata Dworczak/slasisport.tv