Podlesianka Katowice awansowała do IV ligi!

Pogoń Imielin nie powstrzymała rozpędzonych piłkarzy Podlesianki Katowice w drodze do IV ligi. Marzenie katowiczan zostało spełnione.

Przed sobotnią kolejką Podlesiance do awansu wystarczało zdobycie trzech punktów, gdyż przewaga nad Zagłębiem II Sosnowiec wynosiła 4. Wtedy ostatnia kolejka nie miałaby już wpływu na to, kto w przyszłym sezonie zagra w IV lidze.

Zespół z Katowic nie przegapił okazji, zwłaszcza, że wybiegając na boisko w Imielinie już znali wynik meczu rywali do awansu z Sosnowca. W tym momencie wiedzieli, że jest dobrze, a wierni kibice towarzyszyli swojej drużynie.

Uniesieni tak dużym sukcesem piłkarze Podlesianki potrafili odpowiednio skoncentrować się w Imielinie. Wygrali z Pogonią 3:1 i mogli rozpocząć świętowanie. Jednak to przez długi czas prowadził zespół Pogoni, bo w 11. minucie Stachowicz otworzył wynik spotkania na 1:0 dla Imielina. W drugiej części meczu Podlesianka zrobiła to, czego po faworycie się spodziewano. Konsekwentna gra dała wygraną.

Kolejny świetny mecz rozegrał Marcin Rosiński, lider wśród snajperów, który powiększył swoje konto strzeleckie w tym sezonie o dwa trafienia. Zrobił to w 61. i 89 minucie. Do tego swojego gola dla Podlesianki dołożył w 65 minucie Dawid Colik.

Po meczu w mediach społecznościowych związanych z Podlesianką nie brakowało gratulacji i dowodów sympatii.

Z kolei Zagłębie II Sosnowiec zdawało sobie sprawę z tego, że strata punktów w ich meczu nie wchodzi w rachubę. Wcześniej zremisowany mecz Cyklonem Rogoźnik praktycznie oddalił bezpowrotnie szansę na wyprzedzenie Podlesianki. BKS Sparcie Katowice też marzył się awans w tabeli na pozycję wicelidera. Jednak remis 2:2, co sprawiło, iż żaden z klubów nie osiągnął zakładanych celów przed ligową sobotą.

Co ciekawe mecz rozegrano w Sosnowcu przy Kresowej na boisku treningowym nr 2. Dla podopiecznych Grzegorza Bąka to własny teren, ale Zagłębie II kolejny raz pokpiło sprawę. Remis 2:2 to powtórka z ostatniego spotkania tych drużyn.

Kolejność w tabeli na miejscu 2 i 3 ustalona zostanie dopiero w przyszłą sobotę. Zagłębie II ma zaledwie 2 punkty przewagi nad Spartą. Emocje do samego końca.