Podwójne pożegnanie

Starcie z sąsiadami zza południowej granicy było jedynym testmeczem zaplanowanym podczas tygodniowego zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim, rozpoczętego w poniedziałek. W zespole beniaminka ekstraklasy zadebiutował 27-letni Francuz, Victor Nirennold. Dołączył do Zagłębia dzień wcześniej i dostał szansę, ale jej nie wykorzystał. Przymierzany był do roli prawego obrońcy. Przez ponad godzinę nie zaprezentował nic, co pozwalałoby wiązać z nim nadzieje na najbliższą przyszłość. Dzisiaj rano wyruszy w drogę powrotną do domu, czyli do Anglii. Wiosną występował tam w Guiseley FC (III poziom rozgrywkowy), przebywając na wypożyczeniu z Fleetwood Town.

Jeszcze na początku tygodnia wiele wskazywało, że we wczorajszym sparingu pozycję prawego defensora może obsadzić Konrad Budek, który wrócił do Zagłębia po okresie wypożyczenia do II-ligowego Znicza Pruszków. Jak się okazało, tylko na chwilę. Z Wodzisławia wyjechał jeszcze przed meczem i jesienią w barwach sosnowieckiego zespołu go nie zobaczymy.

– Rozmawiałem z nim i wytłumaczyłem mu, że najlepszą opcją dla niego będzie na ten moment wypożyczenie do klubu I-ligowego – mówi trener Dariusz Dudek.  – Dla nas byłby tylko uzupełnieniem składu, a ja potrzebuję po prawej stronie obrony realnego wzmocnienia. Konrad ma charakter i jest pracowity. Na bezpośrednim zapleczu ekstraklasy powinien się jeszcze rozwinąć.
Sosnowiczanie kończą obóz w sobotę. Dzień później na własnym obiekcie rozegrają spotkanie kontrolne z Karpatami Lwów.