Podział punktów w Gliwicach

W pierwszym spotkaniu 10. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1.

Gospodarze już w 4. minucie mogli objąć prowadzenie. Holubek wyłożył piłkę na 5. metr. Piłka trafiła do Mokwy, jednak jego uderzenie obronił Szromnik, podobnie jak dobitkę. Nie był to jednak koniec akcji. Z dystansu uderzył Tomasiewicz, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Kolejna dobra akcja należała do piłkarzy Śląska. Precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Yeboah, ale Plach zdołał obronić ten strzał.

Z biegiem czasu przyjezdni przejmowali inicjatywę w tym spotkaniu. W jednej z akcji ponownie próbowali zaskoczyć bramkarza Piasta uderzeniem z dystansu, jednak Słowak popisał się świetną paradą. Po tym strzale zawodnicy Śląska wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie nie przyniosło większego zagrożenia, ale podopieczni Ivana Djurdjevicia sygnalizowali, że Czerwiński zagrał piłkę ręką. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny. Wykonał go Patrick Olsen. Duńczyk zmylił Placha i strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Śląska Wrocław.

Piłkarze Piasta bardzo szybko wyrównali. Po dośrodkowaniu Kądziora do bramki trafił Constantin Reiner. Był to jego drugi gol zdobyty dla Piasta. Niesamowitą statystykę notuję Damian Kądzior. Miał on udział przy 7 ostatnich bramkach Piasta – albo asystował, albo sam był egzekutorem.

Druga połowa tego meczu rozpoczęła się od główki Exposito. Piłka odbiła się od murawy i wpadła wprost w ręce dobrze ustawionego Placha.

Śląsk miał przewagę w drugiej części gry, a od czasu do czasu udawało się im groźnie zaatakować, jak choćby w 67. minucie, kiedy to groźnie strzelał Olsen.

Po jednym z kontrataków świetnym rajdem popisał się Toril. Napastnik Piasta minął bramkarza i zdobył bramkę. Radość nie trwała jednak długo, bo sędzia pokazał, że w tej sytuacji był spalony.

W końcówce meczu z bardzo dobrej strony pokazał się Jastrzębski. Po dynamicznej akcji piłkę otrzymał Nahuel Leiva. Hiszpan przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Piasta.

W końcówce meczu uderzeniem z dystansu bramkę spróbował zdobyć Jorge Felix, ale piłka została dobrze obroniona przez Szromnika.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)

0:1 Olsen, 29 min (k.)
1:1 Reiner, 39 min

Piast: Plach – Mokwa, Czerwiński, Reiner, Holubek – Pyrka (61. Chrapek), Tomasiewicz (85. Kaput), Hateley (46. Dziczek), Felix – Kądzior, Wilczek (71. Toril).

Śląsk: Szromnik – Konczkowski, Verdasca, Gretarsson, Janasik – Olsen, Borys (77. Hyjek) – Yeboah, Nahuel Leiva (84. Łyszczarz), Garcia Marin (68. Jastrzembski) – Exposito.

Żółte kartki: Czerwiński, Hateley.