Pogodził ich remis

GKS 1962 Jastrzębie zremisował w pierwszym letnim sparingu z chorzowskim Ruchem.

Drużyna trenera Jacka Trzeciaka w pierwszym sparingu rozegranym tego lata zremisowała z beniaminkiem II ligi 1:1. Mecz od samego początku był bardzo zacięty. W 9 minucie po starciu Michała Mokrzyckiego z Szymonem Zalewskim obrońca GKS-u musiał opuścić boisko, jego miejsce na stoperze zajął Mateusz Bondarenko. „Niebiescy” objęli prowadzenie w 28 minucie – Konrad Kasolik przedarł się przed polem karnym gospodarzy, zagrał na skrzydło do Piotra Kwaśniewskiego, a ten zacentrował na głowę Filipa Żagla. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i zatrzymała w siatce. Jastrzębianie byli bliscy zdobycia wyrównującej bramki w 41 minucie, ale po strzale Daniela Ferugi z rzutu wolnego z 22 metrów futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Ruchu! Podopieczni Jacka Trzeciaka wyrównującego gola zdobyli w 83 minucie, gdy niezawodnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dawid Witkowski.

W drużynie gospodarzy zabrakło dzisiaj bramkarza Mariusza Pawełka, któremu dzień wcześniej zmarł ojciec (serdeczne wyrazy współczucia), a także pomocnika Farida Alego i stopera Michała Bojdysa. Natomiast trener Ruchu Jarosław Skrobacz nie wystawił najnowszego nabytku, obrońcy Filipa Nawrockiego, trenującego indywidualnie pomocnika Michała Biskupa oraz obrońcy Kacpra Kawuli, który z rundę jesienną ma raczej „z głowy”.

Do sztabu GKS-u 1962 Jastrzębie dołączył urodzony 10 września 1984 roku Remigiusz Danel, który będzie odpowiadał za szkolenie bramkarzy. W przeszłości był bramkarzem i grał w takich klubach jak Jedność Jejkowice, Start Pietrowice Wielkie, Zameczek Czernica, Stal Kuźnia Raciborska. Jako trener z sukcesami prowadził żeńską drużynę piłki nożnej TS ROW Rybnik, potem był trenerem KS Rafako Racibórz, a w sezonie

2020/2021 z Rolandem Buchałą tworzył sztab trenerski III-ligowego ROW-u 1964 Rybnik, w którym odpowiadał za szkolenie bramkarzy. Wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, 37-letni obecnie Piotr Paś, któremu wcześniej zaproponowano to stanowisko, odmówił, ponieważ nie byłby w stanie pogodzić obowiązków trenera GKS-u z pracą w szkole.

W tym tygodniu zmiany zaszły również w sztabie trenerskim Ruchu. Do ekipy z Cichej dołączył Wojciech Grzyb, który będzie pełnił funkcję asystenta – trenera przygotowania motorycznego. „Grzybek” związał się z „Niebieskimi” roczną umową.

Nowym zawodnikiem beniaminka II ligi został we wtorek 23-letni stoper Filip Nawrocki. Wychowanek Jaroty Jarocin związał się z klubem z Cichej umową obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia. Od 2012 roku Nawrocki był zawodnikiem Lecha Poznań, w poprzednim sezonie zagrał w rezerwach „Kolejorza” 23 mecze w II lidze.

W najbliższą sobotę Ruch zagra mecz kontrolny z Odrą Opole, a GKS 1962 Jastrzębie zmierzy się z Piastem Gliwice.

– Czy jestem zadowolony z gry swojego zespołu w tym sparingu? Z jednych zachowań tak, z innych nie, a niektóre są po prostu nieakceptowalne – powiedział trener Ruchu, Jarosław Skrobacz. – Ale tak bywa w grach kontrolnych. Proszę mnie jednak nie ciągnąć za język, bo nie będę wdawał się w szczegóły. Po prostu pewne rzeczy trzeba przemilczeć. Czy zdecydowałem się już, który z testowanych bramkarzy zostanie z nami? Jeszcze nie, decyzja zapadnie jutro, po konsultacji w sztabie, a zwłaszcza z trenerem bramkarzy. Na sobotni mecz do Opola pojedzie tylko jeden z nich, drugiemu podziękujemy. Filip Nawrocki nie zagrał w Jastrzębiu, ponieważ do 30 czerwca był zawodnikiem Lecha i od tego czasu nie trenował. Kolokwialnie mówiąc nie był przygotowany do gry pod względem fizycznym. Powoli do zdrowia wraca Michał Biskup. W Opolu jeszcze nie zagra, ale na zgrupowaniu w kamieniu, które rozpoczniemy w poniedziałek, powinien trenować już normalnie.

GKS 1962 Jastrzębie – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

0:1 – Żagiel, 28 min (głową), 1:1 – Witkowski, 83 min (karny).

Sędziował Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie).

JASTRZĘBIE (I połowa): Reclaf – Kulawiak, Zalewski (11. Bondarenko), Mazurowski, Niewiadomski – Kopiczar, Zejdler, Jadach, Feruga, Szczęch – Rumin. II połowa: Drazik – Słodowy, Bondarenko, Fojcik, Witkowski – Moiczek (75. Janusz), Gajda (82. Handzlik), Kasperowicz (75. zawodnik testowany), Borkała, Dzida – Kamiński. Trener Jacek TRZECIAK.

RUCH (I połowa): zawodnik testowany I – Kasolik, Kulejewski, Kowalski – Kwaśniewski, Mokrzycki, zawodnik testowany II, Wójtowicz – Foszmańczyk, Żagiel – Szczepan. II połowa: zawodnik testowany III – Będzieszak, zawodnik testowany II (75. Wójtowicz), Dyr – zawodnik testowany IV, Neugebauer, Wyroba, Szkatuła – Janoszka, Mucha – Szczepan (56. Siwek), Trener Jarosław SKROBACZ.

Na zdjęciu: Sparing z Ruchem Chorzów był pechowy dla obrońcy GKS-u 1962 Jastrzębie, Szymona Zalewskiego. Z powodu kontuzji musiał opuścić boisko już w 10 minucie.