Pogoń bez głównego sponsora

Jeden z największych producentów nawozów rolniczych w Europie – Grupa Azoty przestaje sponsorować Pogoń Szczecin.


Powodem są niezadowalające wyniki sportowe. Przed rokiem, gdy strony podpisywały kolejną umowę sponsorską, prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki mówił:

– Nie chcemy premiować znalezienia się w ósemce. Interesują nas sukcesy na miarę klubu. Ta drużyna ma ogromny potencjał, perspektywy. Mamy nadzieję na awans do pucharów po tym sezonie i Ligi Mistrzów w przyszłości.

Grupa Azoty podpisywała umowy z Pogonią, które gwarantowały dodatkowe pieniądze za start w rozgrywkach europejskich. Mimo iż szczecinianie jesienią przez kilka kolejek byli liderem, zakończyli sezon na 6. miejscu. To nie zadowoliło sponsora, który postanowił nie podpisywać kolejnej umowy. Mówiło się, że wsparcie sięgało 2 mln zł rocznie.

„Decyzja ta wynika z przeprowadzonej analizy osiąganych korzyści wizerunkowych. Nie bez znaczenia pozostają także wyniki drużyny, która od dłuższego czasu nie osiąga zakładanych przez spółkę celów sportowych” – napisano w komunikacie Grupy Azoty.

Zarząd Pogoni w swoim komunikacie wyraża żal i niezrozumienie tej decyzji. Wspomina niedawne spotkanie zarządu, dyrektora Dariusza Adamczuka i trenera Kosty Runjaicia, jakie odbyło się w siedzibie Grupy Azoty. „Nie rozumiemy tej decyzji, ale musimy się z nią ostatecznie pogodzić. Jej skutkiem będzie szereg problemów, które spadają na klub. Jesteśmy jednak przekonani, że damy radę wyjść z tej sytuacji i to w sposób, który nie przyniesie długotrwałych problemów” – głosi klubowe oświadczenie.


Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus

Komentarze