Pogoń Szczecin. Bokserskie urozmaicenie

Nowym napastnikiem szczecińskiej Pogoni został Kacper Kostorz.


Nie daje chwili wytchnienia swoim podopiecznym trener szczecińskiej Pogoni, Kosta Runjaić. Nawet w niedzielę nie mogli oni liczyć na taryfę ulgową, bo wcześnie rano odwiedzili Szczeciński Dom Sportu, w którym na sali mieli trening bokserski. Ćwiczyli pod okiem trenera Bokserskiego Klubu Sportowego Skorpion, Karola Chabrosa. Zajęcia bokserskie to jednak żadna nowość dla zawodników „Dumy Pomorza”, ponieważ co jakiś czas mają z nimi do czynienia w ramach urozmaicenia treningów.

W ubiegłym tygodniu „portowcy” stracili pomocnika Kacpra Kozłowskiego, ale pozyskali napastnika Kacpra Kostorza z warszawskiej Legii. Nowy nabytek Pogoni podpisał w Szczecinie 4,5-letni kontrakt. – Z jednej strony mam już dwa mistrzostwa z Legią, ale nie chcę mówić, że mam doświadczenie w zdobywaniu tytułów, bo grałem mało – przyznał z rozbrajającą szczerością Kacper Kostorz. – W Pogoni mam większą szansę na to, by się rozwijać, choć wiem, że nikt nie da mi nic za darmo.

– Kacper ma wzmocnić rywalizację w przedniej formacji – powiedział szef pionu sportowego Pogoni, Dariusz Adamczuk. – Jako zawodnika znamy go od bardzo dawna i mamy pomysł na to, jak Kacper może rozwijać się w Pogoni. Teraz musi ciężko z nami popracować i jestem przekonany, że efekty tego przyjdą niebawem.

Chociaż nowy nabytek „portowców” nie skończył jeszcze 23. lat, ale w jego CV figuruje już osiem klubów (Pogoń jest dziewiąta)! Zaczynał przygodę z futbolem w klubie Mieszko-Piast Cieszyn, jako junior występował w Pasjonacie Dankowice, Podbeskidziu Bielsko-Biała, czeskim MFK Karvina, Górniku Zabrze i Piaście Cieszyn. Karierę seniorską zaczął w I lidze w Podbeskidziu, skąd trafił do Legii Warszawa. Z Łazienkowskiej został wypożyczony do… Podbeskidzia, a potem wrócił do stolicy. Ostatnim jego „obcym” przystankiem była Miedź Legnica, której barwy reprezentował w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020. Wystąpił w I lidze w 14. meczach, w których strzelił dwa gole.

Kostorz był reprezentantem Polski U-19 i U-20. Ma na koncie 71 spotkań w I lidze (zdobył 5 goli) oraz 12 meczów w ekstraklasie (1 bramka). W trwającym sezonie w barwach Legii zagrał trzykrotnie w ekstraklasie (spędził na boisku zaledwie 56 minut), raz w Pucharze Polski (55 minut, strzelony gol) oraz 7 meczów w III-ligowych rezerwach (4 zdobyte bramki).

Znani są już sparingpartnerzy Pogoni podczas jej zgrupowania w Belek. „Duma Pomorza” zmierzy się w Turcji ze szwajcarskim FC Zurich (17 stycznia, godz. 12.00), ukraińską Zorią Ługańsk (19 stycznia, godz. 15.00) oraz austriackim Rapidem Wiedeń (22 stycznia, godz. 13.00). Przeciwnicy są wymagający, FC Zurich to lider tabeli szwajcarskiej ekstraklasy. Po 18. kolejkach ma na koncie 40 punktów i o 7 „oczek” wyprzedza FC Basel. Rywal Pogoni jest 12-krotnym mistrzem kraju i 10-krotnym zdobywcą Pucharu Szwajcarii.

Zoria Ługańsk to obecnie czwarty zespół ukraińskiej ekstraklasy. Po 18. kolejkach zgromadziła 36 punktów i traci 11 „oczek” do Szachtara Donieck, który jest liderem. Zoria raz wywalczyła mistrzostwo Ukrainy.

Rapid Wiedeń zajmuje w tej chwili 5. miejsce w tabeli austriackiej Bundesligi. W 18. meczach zdobył 24 punkty i traci do przodownika tabeli, FC Salzburg, aż 21 „oczek”. Rapid 32 razy zdobywał mistrzostwo Austrii oraz 14 razy puchar tego kraju.

Wczoraj (10 stycznia) nowym zawodnikiem „portowców” został 22-letni pomocnik, Wahan Biczachczjan. Ormianin związał się z klubem ze Szczecina 3,5-letnim kontraktem.


Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni w niedzielę szlifowali swoje umiejętności bokserskie.

Fot. pogonszczecin.pl