Pogoń Szczecin. Komfortowe warunki

Piłkarze Pogoni Szczecin od tego tygodnia korzystają z pełnowymiarowej hali pneumatycznej.


W poniedziałek „portowcy” rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Kosty Runjaicia mogli już skorzystać z hali pneumatycznej, tzw. balonu. Pod nim znajduje się pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią (115 metrów długości i 74 metry szerokości). Hala będzie przydatna szczególnie przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, padającym śniegu, silnym wietrze itp.

Montaż konstrukcji rozpoczął się już w grudniu.

– Powłoka pneumatyczna hali składa się z systemu podwójnej membrany. To oznacza, że pomiędzy dwie warstwy wytrzymałych materiałów wdmuchiwane jest gorące powietrze, generowane przez system grzewczo-nadmuchowy. System ten pozwala wytworzyć oraz utrzymać nadciśnienie i temperaturę wewnątrz hali – napisano w komunikacie Spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Hala jest oświetlona, co umożliwia przeprowadzanie zajęć zarówno w dzień, jak i po zmroku. Ostatnim elementem, który pojawił się w obiekcie są specjalne nagrzewnice, które podwyższają temperaturę wewnątrz. To boisko jest opcją awaryjną w wypadku, gdy warunki pogodowe utrudnią rozegranie meczu kontrolnego z Wartą Poznań na boisku numer trzy, który zaplanowano w najbliższy piątek, 15 stycznia.


Czytaj jeszcze: Lech Poznań. Wrócił po 14 latach

W pierwszym tygodniu przygotowań piłkarze Pogoni mieli dziewięć treningów, w tym sobotą grę wewnętrzną. Niedziela byłą dla nich dniem wolnym, a od poniedziałku „ruszyli z kopyta”.

W tym tygodniu sztab szkoleniowy szczecinian zaplanował osiem jednostek treningowych, z których jedną będzie wspomniany wcześniej sparing z poznańską Wartą. Dwukrotnie „portowcy” trenowali wczoraj (wtorek) i będą dzisiaj (środa), w pozostałe dni mają „taryfę ulgową” i będą ćwiczyli tylko raz. Od środy do piątku zawodnicy Pogoni będą zgrupowani w jednym ze szczecińskich hoteli.

Tam będą odbywały się wspólne posiłki, odprawy oraz stamtąd cała drużyna będzie dojeżdżać na zajęcia. W tym tygodniu do treningów z drużyną dołączyli kontuzjowani do niedawna Kostas Triantafyllopoulos, Hubert Matynia i Luis Mata.

Jeżeli kibice będą mogli powrócić na stadiony, sympatycy Pogoni będą mogli oglądać na żywo swoich ulubieńców. Zostały bowiem oddane do użytku dwie nowe trybuny Stadionu Miejskiego w Szczecinie. Trybuny Południowa i Zachodnia, wraz z zagospodarowaniem (pawilony), są gotowe na przyjęcie kibiców.

W grudniu zakończyły się formalności i część budowanego obiektu ma już pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja przy Twardowskiego to nie tylko stadion. Z części infrastruktury treningowej na koronie kompleksu korzystają już piłkarze oraz młodzież. Jednocześnie realizowany jest drugi etap inwestycji związany z budową trybun wschodniej i północnej.


Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze