Pogoń Szczecin. Lewa noga Ormianina

Nowy nabytek Pogoni Wahana Biczachczjan regularnie strzela gole w sparingach.

We wtorek, czyli dzień po meczu sparingowym z FC Zurich, sztab szkoleniowy „portowców” zaplanował dwa treningi. Zaraz po śniadaniu piłkarze „Dumy Pomorza” trenowali w grupach na rowerkach, salce treningowej oraz siłowni, gdzie zawodnicy pracowali nad górnymi partiami ciała. Podczas drugich zajęć podopieczni trenera Kosty Runjaicia pracowali już na boisku. Na jednym z boisk kompleksu „Gloria Sports Arena” piłkarze Pogoni podzieleni na zespoły rywalizowali w kilku konkurencjach zorganizowanych przez szkoleniowców. Te zajęcia miały charakter regeneracyjny.

We wtorek indywidualnie trenował Sebastian Kowalczyk. Niespełna 24-letni pomocnik odczuwał ból po jednym ze starć w poniedziałkowym meczu z FC Zurich, ale wkrótce powinien być do dyspozycji sztabu szkoleniowego. W środę (19 stycznia), o godzinie 15.00 polskiego czasu, granatowo-bordowi w drugim zimowym sparingu zmierzyli się z Zorią Ługańsk, czwartą drużyną ukraińskiej ekstraklasy. Przed meczem trener Runjaić zafundował swoim podopiecznym jeszcze godzinny trening na boisku.

W I połowie wicelider PKO Ekstraklasy dwukrotnie „skaleczył” rywali. Pierwszy cios „portowcy” zadali w 15 minucie. Jean Carlos obsłużył Wahana Biczachczjana, a Ormianin bez namysłu oddał strzał lewą nogą. Futbolówka wpadła w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Dmytro Macapurę. Drugi gol dla „Dumy Pomorza” padł kwadrans później. Mariusz Malec zabrał piłkę rywalom i podał do Biczachczjana, który piętą odegrał do Carlosa. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem przyjął piłkę w pełnym biegu, wpadł z nią w pole karne i oddał mocny strzał pod poprzeczkę, podwyższając prowadzenie Pogoni.

Po przerwie Ukraińcy skorygowali wynik dzięki bramce Władysława Kabajewa, ale w 84 minucie Mariusz Fornalczyk rozwiał ich nadzieje na remis. Chwilę wcześniej Igor Łasicki długim obsłużył Macieja Żurawskiego, który w tempo zagrał Fornalczykowi. Młody skrzydłowy zwodem minął rywala, a następnie precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Pogoń Szczecin – Zoria Ługańsk 3:1 (2:0)

1:0 – Biczachczjan, 15 min, 2:0 – Jean Carlos, 31 min, 2:1 – Kabajew, 53 min, 3:1 – Fornalczyk, 84 min.

POGOŃ (I połowa): Klebaniuk – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Malec, Matynia – Łęgowski – Jean Carlos, Biczachczjan, Drygas, Kucharczyk – Parzyszek. II połowa: Bursztyn – Stolarski, Łasicki, Zech, Mata – Fornalczyk, Dąbrowski, Żurawski, Kurzawa, Grosicki – Zahović. Trener Kosta RUNJAIĆ.

ZORIA: Macapura (62. Saputin) – Skorko, Wernydub, Imerekow, Bajruk – Smith, Chomczenowśkyj (46. Cvek), Łuniow, Nazaryna, Zahedi (46. Kabajew) – Hładkyj. Od 46. minuty grali również: Alibekow, Bułeca, Faworow, Owusu. Trener Viktor SKRYPNYK.

Żółte kartki: Łęgowski, Jean Carlos – Cvek.

Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni w grze kontrolnej z Zorią Ługańsk trzykrotnie fetowali zdobycie gola.