Pogoń Szczecin. Na niższym biegu

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ekstraklasy, spowodowana meczami reprezentacji, nie oznacza dla „portowców” przerwy w treningach. W bieżącym tygodniu trener Kosta Runjaić oraz jego współpracownicy zaplanowali sześć jednostek treningowych.


Piłkarze Pogoni mieli wolną niedzielę i poniedziałek, do zajęć wrócili dopiero we wtorek. Pojawiło się na nich pięciu zawodników z III-ligowych rezerw – Szymon Cybulski, Bartosz Krzysztofek, Michał Kwiecień, Kacper Łukasiak oraz Kacper Zaborski.

Wtorkowy trening szczecinianie rozpoczęli od zajęć na siłowni, a potem przenieśli się na boisko. W środę odbył się tylko jeden trening, ale w czwartek czekają „portowców” podwójne zajęcia. W piątek złapią chwilę oddechu, bo ponownie będą ćwiczyli tylko raz. Sobota i niedziela będą dniami wolnymi, ale kilku piłkarzy z pierwszego zespołu być może wystąpi w sobotnim spotkaniu drużyny rezerw z Kotwicą Kołobrzeg.


Czytaj jeszcze: „Kuchy” znowu King!

Dopiero w połowie przyszłego tygodnia do drużyny Pogoni dołączą kadrowicze: Sebastian Kowalczyk, Kacper Kozłowski, Adrian Benedyczak, Kacper Smoliński i Mateusz Łęgowski i… Luka Zahović.

W najbliższym meczu ligowym na szczycie z Legią Warszawa, który odbędzie się 3 kwietnia (sobota) o godzinie 17.30, w zespole Kosty Runjaicia nie zagra niespełna 26-letni obrońca, Hubert Matynia, który 18 marca br. miał zabieg artroskopii kolana. Na szczęście nie ucierpiały – jak podejrzewano – więzadła, lecz „tylko” łąkotka. Ale i tak wychowanek Salosu Szczecin opuści kilka kolejek ligowych.


Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus