Pogoń Szczecin. Podwójny „wycisk”

Czy wiosną w Pogoni Szczecin pojawi się piłkarz z Chile?


Wczoraj (7 stycznia) piłkarze szczecińskiej Pogoni rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Przed powrotem do wspólnych zajęć wykonane zostały testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie pobrane próbki dały wynik negatywny.

Wczesnym rankiem przeprowadzono badania krwi i wagi, potem było wspólne śniadanie w budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. W tym samym budynku odbyły się zajęcia na siłowni. Po południu odbył się natomiast trening na boisku. Przez pięć najbliższych dni „Duma Pomorza” będzie przygotowywała się na własnych obiektach. Niemal każdego dnia zespół ma w planach poranną jednostkę w siłowni i popołudniową na murawie. Wyjątkiem będzie najbliższy poniedziałek, kiedy podopieczni trenera Kosty Runjaicia spotkają się tylko na boisku. W przyszły czwartek Pogoń wyleci do Turcji., konkretnie do Belek. Tam od 13 stycznia przebywać będzie na zgrupowaniu w ośrodku Gloria Sports Arena.

Na pierwszym w tym roku treningu „portowców” pojawili się nowi piłkarze. Przygotowania z pierwszym zespołem zaczęli Bartosz Klebaniuk (klub skrócił jego wypożyczenie do Pogoni Siedlce) oraz młodzi zawodnicy z drużyny rezerw – Kacper Łukasiak (pomocnik, rocznik 2003) i Dawid Rezaeian (obrońca, rocznik 2002). Przez pierwsze dni przygotowań indywidualnie trenował będzie bramkarz Dante Stipica, który w grudniu przeszedł zabieg. W dalszym ciągu trwa rehabilitacja pomocników – Alexandra Gorgona i Kacpra Smolińskiego.

Po transferze Kacpra Kozłowskiego do angielskiego Brighton&Hove Albion działacze i sztab szkoleniowy wicelidera tabeli ekstraklasy rozglądają się za nowymi zawodnikami, którzy byliby wzmocnieniem zespołu Kosty Runjaicia. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku „portowcy” zainteresowali się 24-letnim Chilijczykiem, Felipe Fritzem (pełne nazwisko Felipe Luciano Fritz Saldias). To piłkarz lewonożny, który z powodzeniem może zagrać zarówno na lewym skrzydle, jak i w ataku.

Fritz przebywał na wypożyczeniu w zespole Curico Unido, ale po Nowym Roku wrócił do Colo Colo. Były młodzieżowy reprezentant Chile rozegrał 15 spotkań w tamtejszej lidze, jego dorobek to cztery gole i jedna asysta. Wychowanek klubu Universidad Concepcion w przeszłości występował również w takich zespołach jak Deportes Cobreloa, Rangers de Talca oraz Union Espanola.

Przyznajmy, że to egzotyczny kierunek, a poza tym na lewym skrzydle w Pogoni doskonale radzi sobie Kamil Grosicki, zaś w ataku świetnie spisywał się Luka Zahović. Z drugiej strony, zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła.


Na zdjęciu: Jesienią piłkarze Pogoni mieli mnóstwo powodów do zadowolenia. Czy podobnie będzie wiosną?

Fot. Szymon Górski/PressFocus