Pogoń Szczecin. Spekulacje w sprawie Maty

Duma Pomorza” dała sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatniej minucie pojedynku z Hansą Rostock.

W piątek na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie Pogoń podejmowała 14. drużynę 2. Bundesligi, Hansę Rostock. Sparing miał charakter zamknięty, czyli bez udziału publiczności. Pojedynek trwał 135 minut, drużyny grały trzy razy po 45 minut.

Gospodarze objęli prowadzenie w 52 minucie – po bardzo ładnej akcji i wymianie podań Kowalczyka, Bartkowskiego, Carlosa Maciej Żurawski skierował futbolówkę do bramki rywali. Ci doprowadzili do wyrównania w 77 minucie, gdy prawą stroną urwał się Streli Mamba, który wykończył rajd mocnym strzałem. „Portowcy” odzyskali prowadzenie w 97 minucie, gdy Michał Kucharczyk wślizgiem wygarnął piłkę rywalowi, a następne podał do Piotra Parzyszka, Po chwili akcję precyzyjnym uderzeniem zamknął Wahan Biczachczjan. Drużyna niemiecka wyrównała rzutem na taśmę. W ostatniej minucie spotkania Pascal Breier wpakował piłkę niemal w „okienko” bramki Pogoni.

Poprzednio oba zespoły zagrały ze sobą mecz kontrolny 2 września 2021 roku. W Rostocku Pogoń Szczecin wygrała 1:0, po bramce Sebastiana Kowalczyka z rzutu karnego.

W Portugalii pojawiły się „informacje”, że niespełna 25-letnim lewym obrońcą „Dumy Pomorza” Luisem Carlosem Machado Matą interesuje się kilka klubów Major League Soccer. Portugalczyk zwrócił na siebie uwagę takich klubów jak Columbus Crew, czy Toronto FC. W lipcu 2020 roku Luis Mata podpisał z „portowcami” trzyletni kontrakt, więc jeżeli doszłoby do transakcji Pogoń mogłaby na niej zarobić trochę dolarów. Wychowanek CF Oliveira do Douro do tej pory rozegrał w Pogoni 37 meczów, z tego 34 w PKO Ekstraklasie, dwa w Lidze Konferencji Europy i jeden w Pucharze Polski.

Na koniec informacja dotycząca ligowego meczu podopiecznych trenera Kosty Runjaicia z Piastem Gliwice. Pula biletów jaką otrzymało Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” na ten mecz została wyprzedana. Kibice „Dumy Pomorza” na mecz do Gliwic udadzą się specjalnym pociągiem.

Na zdjęciu: Czy pobyt Luisa Maty (z prawej) w Pogoni jest zagrożony?