„Wtyczka” u Michniewicza

W sztabie reprezentacji Polski uczestniczącej w mistrzostwach świata w Katarze jest dietetyk Pogoni Szczecin, Wojciech Zep.


Na mistrzostwa świata w Katarze z reprezentacją Polski wyjechał jeden piłkarz szczecińskiej Pogoni, Kamil Grosicki. Ale 34-letni „Grosik” nie jest jedyną „wtyczką” „Dumy Pomorza” w teamie trenera Czesława Michniewicza. W sztabie biało-czerwonych jest bowiem pracujący na co dzień z „portowcami” dietetyk, Wojciech Zep.

To jedna z najbardziej uznanych postaci w świecie dietetyki sportowej. Swoją pracę rozpoczynał przed dziesięcioma laty, gdy na zaproszenie trenera Jose Mari Bakero dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Po czterech latach spędzonych przy Bułgarskiej przeniósł się do stolicy, gdzie kontynuował pracę w warszawskiej Legii. Do sztabu Pogoni Szczecin dołączył w marcu 2021 roku.

Z Polskim Związkiem Piłki Nożnej Zep współpracuje od 2013 roku. W strukturach futbolowej centrali początkowo odpowiadał za standaryzację żywienia i suplementacji w reprezentacjach młodzieżowych. W sztabie szkoleniowym kadry prowadzonej przez Czesława Michniewicza znalazł się w lutym tego roku, a teraz dba o biało-czerwonych podczas trwającego mundialu w Katarze.

Tymczasem kibice Pogoni za pośrednictwem mediów społecznościowych wybrali najlepszego piłkarza swojej drużyny w rundzie jesiennej. Na facebooku najwięcej głosów zebrał kapitan zespołu, Damian Dąbrowski, natomiast na twitterze bezkonkurencyjny był Szwed, Pontus Almqvist. I to właśnie 23-letni napastnik zgarnął główna nagrodę, uzyskując 38,6% głosów. Drugi był Dąbrowski (35,4% głosów), zaś kolejne miejsca w plebiscycie zajęli Kamil Grosicki (19,2%) i Sebastian Kowalczyk (6,8%).

Wcześniej szwedzki napastnik został wybrany najlepszym zawodnikiem „portowców” w sierpniu i wrześniu.

Almqvist w rundzie jesiennej rozegrał 15 meczów (12 w PKO BP Ekstraklasie oraz trzy w Lidze Konferencji Europy). W rozgrywkach ligowych strzelił trzy gole i trzy razy asystował przy bramkach strzelanych przez kolegów z drużyny. Liczby mógłby mieć jeszcze lepsze, gdyby nie kontuzja, z powodu której od połowy października nie mógł pomagać zespołowi. Ostatni mecz Almqvist rozegrał 15 października w 13. (nomen-omen) kolejce przeciwko Piastowi Gliwice (1:1).


Na zdjęciu: Dietetyk Pogoni Wojciech Zep pomaga reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w Katarze.
Fot. pogonszczecin.pl