Pogoń Szczecin. Wygrał… Lexusa

Najlepszym zawodnikiem Pogoni Szczecin w marcu został Michał Kucharczyk.


Kibice szczecińskiej Pogoni – za pośrednictwem Facebooka i Twittera – wybrali najlepszego zawodnika swojej drużyny w marcu. Ich zdaniem na wyróżnienie zasłużył 30-letni pomocnik, Michał Kucharczyk.

Mijający miesiąc nie rozpoczął się po myśli „portowców”, bowiem w pierwszym meczu przegrali 0:1 z Lechem Poznań. Potem piłkarze „Dumy Pomorza” wygrali w takich samych rozmiarach z Jagiellonią Białystok i Lechią Gdańsk. Oba gole, na wagę zwycięstwa, w tych potyczkach zdobył właśnie „Kuchy”. Zwycięzca tej rywalizacji zebrał 56,2 % głosów. Za jego plecami uplasowali się: Benedikt Zech (22.7%), Sebastian Kowalczyk (12,2%), Luis Mata (8,9%).

Począwszy od sezonu 2020/2021 nagroda nosi nazwę Lexus Szczecin Zawodnik Miesiąca. To rezultat współpracy z partnerem klubu, dealerem Lexus Szczecin. Nagrodą jest pamiątkowa statuetka oraz prezent w postaci tygodniowego użytkowania wybranego auta z gamy proponowanej przez Lexusa.

W bieżących rozgrywkach w poszczególnych miesiącach zwyciężali:

  • Sierpień 2020 – Dante Stipica
  • Wrzesień 2020 – Damian Dąbrowski
  • Październik 2020 – Dante Stipica
  • Listopad 2020 – Dante Stipica
  • Grudzień 2020 – Kacper Kozłowski
  • Luty 2021 – Damian Dąbrowski
  • Marzec 2021 – Michał Kucharczyk.

Najlepszym piłkarzem rundy jesiennej został wybrany chorwacki bramkarz, Dante Stipica.

W ubiegłym tygodniu, po niemal trzech latach przerwy, do Pogoni wrócił Brazylijczyk Edi Andradina i rozpoczął pracę asystenta trenera Pawła Ozgi w drugim zespole. Kontrakt ze szkoleniowcem obowiązuje do końca sezonu 2021/2022. Poprzednią pracę na Twardowskiego Edi zakończył w maju 2018 roku. Następnie był trenerem III-ligowego Piasta Żmigród, a ostatnio pracował w KP Piła, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju. Piła to miasto, w którym Edi Andradina mieszka na stałe.

W Pogoni niespełna 47-letni obecnie szkoleniowiec, sprawował w przeszłości kilka ról. Jesienią 2013 roku, gdy zakończył występy w ekstraklasie (rozegrał w Pogoni i Koronie 186 meczów, strzelając 45 goli), został trenerem pracującym przy pierwszym zespole, w drużynie rezerw oraz jako skaut „Dumy Pomorza”. Jako trener w I zespole Pogoni współpracował m.in. z Dariuszem Wdowczykiem i Kostą Runjaicem, a przez pewien czas także z Janem Kocianem i Czesławem Michniewiczem.


Czytaj jeszcze: „Kuchy” znowu King!

Bardzo cieszę się, że Edi ponownie zawitał do Pogoni – powiedział koordynator Akademii Pogoni, Maksymilian Rogalski. – Dobrze wie, że tu zawsze jest dla niego miejsce. Ma wielką wiedzę i doświadczenie, którym w najbliższym czasie będzie dzielił się z zawodnikami drugiego zespołu. To młoda drużyna, której w rozwoju potrzebne jest wsparcie takich osobowości jak Edi czy Bartek Ława.


Na zdjęciu: Michał Kucharczyk (z lewej) zdaniem kibiców Pogoni był najlepszym zawodnikiem ich drużyny w marcu.

Fot. Michał Kość/PressFocus