Pogoń Szczecin. Wyróżnienie dla kapitana

Wicelider tabeli PKO Ekstraklasy wyleciał w czwartek na zgrupowanie do Turcji.


Wtorek był ostatnim dniem treningów piłkarzy Pogoni Szczecin na własnych obiektach przed zgrupowaniem w tureckim Belek. Sztab szkoleniowy „portowców” zdecydował, że ten okres przygotowań zakończy się grą wewnętrzną.

Piłkarze podzieleni zostali na dwa zespoły – granatowo-bordowych oraz złotych. Mecz zakończył się zwycięstwem granatowo-bordowych po bramce Kamila Grosickiego, któremu asystował Maciej Żurawski. Środa była dla piłkarzy „Dumy Pomorza” dniem wolnym, a w czwartkowy poranek drużyna uda się w drogę do Turcji.

Składy obu zespołów:

Granatowo-bordowi: Bursztyn – Stolarski (Rezaeian), Zech (Mruk), Triantafyllopoulos, Matynia – Kucharczyk, Dąbrowski, Żurawski, Kowalczyk, Grosicki – Zahović (Stasiak).

Złoci:Klebaniuk – Bartkowski, Łasicki, Malec, Mata – Jean Carlos, Łęgowski (Łukasiak), Drygas, Kurzawa (Biczachczjan), Fornalczyk – Parzyszek (Kostorz).

Wczoraj kontrakt z „Dumą Pomorza” podpisał młodzieżowy reprezentant Iranu, Yadegar Rostami. Osiemnastoletni pomocnik na razie będzie występował w drugim zespole Pogoni, który występuje w III lidze.

– Czuję ogromną radość, że mogłem trafić do europejskiego klubu, jednego z najlepszych w Polsce – powiedział Irańczyk.

– Mam w sobie dużo motywacji, by rozwijać się piłkarsko i walczyć o najwyższe cele.

Podróż do Belek rozpoczęła się w czwartek z samego rana. Do autokaru nie wsiedli dwaj pomocnicy – Alexander Gorgon i Kacper Smoliński, którzy wciąż rehabilitują się po poważnych kontuzjach i operacjach. W Berlinie drużyna Pogoni przesiądzie się do samolotu, a w Antalyi do autobusu, który skieruje się do ośrodka Gloria Sports Arena w Belek. Nad Morzem Śródziemnym „portowcy” będą pracowali do 23 stycznia. W planach są mecze kontrolne ze szwajcarskim FC Zurich (17 stycznia, godz. 12.00), ukraińską Zorią Ługańsk (19 stycznia, godz.15.00) oraz austriackim Rapidem Wiedeń (22 stycznia, godz. 13.00).

Tymczasem kibice Pogoni wybrali najlepszego zawodnika swojej drużyny w rundzie jesiennej. Trochę nieoczekiwanie został nim kapitan drużyny Damian Dąbrowski, który ani razu (!) nie został wybrany piłkarzem miesiąca. W lipcu najlepszy był Kacper Kozłowski, w sierpniu Benedikt Zech, we wrześniu ponownie Kacper Kozłowski, w październiku i listopadzie Luka Zahović, zaś w grudniu Kamil Grosicki.

Dąbrowski wygrał rywalizację z pięcioma kolegami z drużyny, uzyskując 48,50% wszystkich głosów. Za jego plecami zameldowali się: Sebastian Kowalczyk (28,30%), Benedikt Zech (7,38%), Kacper Kozłowski (5,45%), Kamil Grosicki (5,27%) i Luka Zahović (5,10%).


Na zdjęciu: Decyzją kibiców Damian Dąbrowski został najlepszym kibicem Pogoni w rundzie jesiennej.

Fot. Paweł Jaskółka/PressFocus