Pojedynek kolejki. Na krawędzi

Choć Mateuszowi Szczepaniakowi i Bartoszowi Śpiączce w tym sezonie nie idzie za dobrze, jeden z nich może jutro uratować sezon swojemu klubowi. Napastnik ekipy z Niecieczy zrobił już nawet poważny krok w tym kierunku, bo w poprzednich dwóch arcyważnych meczach strzelił po golu. Wcześniej długo nie potrafił się przełamać.

Szczepaniak z kolei gola w barwach Piasta czeka od marca tego roku ( 3:0 z Sandecją Nowy Sącz). Dwaj 26-latkowie mają za sobą epizod w Podbeskidziu, choć Śpiączka grał w sezonie 2014/15 a Szczepaniak – rok później. To właśnie z „góralami” obecny napastnik Piasta spadł z ekstraklasy. Śpiączka doznał tego przykrego uczucia w poprzednim sezonie, w barwach Górnika Łęczna. Napastnicy, choć nigdy nie strzelali zbyt wielu goli, nader łatwo znajdowali uznanie w oczach trenerów i piłkarskich skautów.

Cracovia kupiła Szczepanika za 200 tys. złotych, a Nieciecza Śpiączkę też za 200 tys., ale… euro! Nic więc dziwnego, że dziś ich dorobek w tym sezonie (po 3 gole) traktowane są ironicznie – nie tego oczekiwano. Szczepaniak nie widział dla siebie miejsca w Krakowie, wypożyczenie do Gliwic miało być dlań okazją do odbudowy swojej pozycji. Mimo momentami niezłej gry, brakowało jednak wykończenia. Śpiączka także nie dawał przez wiele miesięcy tego, czego od niego oczekiwano. To jednak w sobotę zejdzie na dalszy plan, bo jeśli któryś z nich poprowadzi swój zespół do zwycięstwa i utrzymania.

 

Mateusz Szczepaniak

Fot. Rafał Rusek/PressFocus

ur. 23.01.1991
wzrost/waga: 184 cm/73 kg
kluby: Amico Lubin, Zagłębie Lubin, AJ Auxerre (Francja), Zagłębie Lubin, KS Polkowice, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Cracovia.
mecze/gole w ekstraklasie: 99/19
mecze/gole w tym sezonie: 31/3

Bartosz Śpiączka

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

ur. 19.08.1991
wzrost/waga: 184 cm/70 kg
kluby: Sokół Rakoniewice, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Polonia Nowy Tomyśl, Grom Wolsztyn, Flota Świnoujście, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Łęczna.
mecze/gole w ekstraklasie: 125/26
mecze/gole w tym sezonie: 35/3