Pojedynek kolejki. Ten sam cel

Damian Szymański był jedną z niespodzianek selekcjonera przy ogłaszaniu powołań na wrześniowe spotkania kadry. 23-latek ma za sobą dobry okres, a Jerzy Brzęczka zna go doskonale właśnie z pracy w płockim klubie. Dla tego zawodnika niedzielny mecz także nie będzie zwykłym. Zagra bowiem przeciwko klubowi, którego barwy wcześniej przywdziewał.

Szymański brał udział w wymianie na linii Białystok-Płock jaka miała miejsce w sierpniu 2017 roku. Jagiellonia pozyskała błyszczącego w Wiśle Piotra Wlazłę, a ekipa z Płocka przejęła Szymańskiego, który miał kłopoty z wywalczeniem sobie miejsce w Jadze na stałe. Co ciekawe minął rok i kariery obu piłkarzy są w kompletnie innych miejscach. Białostocki klub jest niezadowolony z Wlazły i najchętniej by się go pozbył, ale piłkarz nie chce się nigdzie ruszać. Szymański odżył w Wiśle i jest ważnym ogniwem oraz wyróżniającą się postacią tego zespołu. Debiut w seniorskiej reprezentacji Polski może dodać mu skrzydeł oraz sprawić, że za niedługo płocki klub zarobi na jego transferze sporą sumę.

Gra w reprezentacji Polski jest też celem Tarasa Romanczuka, który na początku marca odebrał polski paszport. Bardziej doświadczony od Szymańskiego środkowy pomocnik ma tylko jeden mecz w reprezentacji na swoim koncie. 27 marca Taras wystąpił u trenera Adama Nawałki w towarzyskim meczu z Koreą Południową na Stadionie Śląskim. – Będę ten moment pamiętał do końca życia. Gra na takim stadionie przy tak licznej publiczności to coś niesamowitego – mówił Romanczuk. Potem piłkarz Jagiellonii wypadł z obiegu i na mistrzostwa świata do Rosji nie pojechał. Teraz jednak nadarza się okazja do rehabilitacji i do otwarcia nowego rozdziału.

Jeżeli on i Damiana pokażą się na wrześniowym zgrupowaniu z dobrej strony, to kto wie, może w październiku będzie im dane pokazać się na Stadionie Śląskim. Bo przecież w Chorzowie kadra Jerzego Brzęczka zagra w ramach Ligi Narodów z Portugalią i Włochami. Dla obu pomocników nadchodzą bardzo ważne tygodnie i miesiące, po których ich kariera może nabrać jeszcze większego rozpędu. Niedzielny mecz może być tego preludium…

 

 

Damian SZYMAŃSKI

Fot. Adam Starszyński/PressFocus

pozycja: pomocnik

wiek: 23

wzrost/waga: 181 cm/70 kg

mecze w ekstraklasie: 70

gole/asysty w ekstraklasie: 5/5

mecze w reprezentacji Polski: 0

wartość wg transfermarkt.de: 1,00 mln euro

 

Taras ROMANCZUK

Fot. Michał Kość/PressFocus

pozycja: pomocnik

wiek: 26 lat

wzrost/waga: 186 cm/73 kg

mecze w ekstraklasie: 132

gole/asysty w ekstraklasie: 18/12

mecze w reprezentacji Polski: 1

wartość wg transfermarkt.de: 1,25 mln euro

Komentarze