Pokaz mocy Rakowa. To jakieś fatum. Kulisy zmian

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Pokaz mocy Rakowa!

Fot: Andrzej Grygiel/PAP

Świetny mecz w wykonaniu lidera ekstraklasy. W Zabrzu częstochowianie zagrali, jak Górnik przy Łazienkowskiej miesiąc temu. Po świetnej grze z „górnikami” Raków utrzymał pozycję lidera, a z taką grą zanosi się na to, że nie odda jej długo!


To jakieś fatum

Fot: Krzysztof Porebski / PressFocus

Piast strzelał, Cracovia wygrała. Tak w skrócie można by podsumować sobotni mecz przy ul. Kałuży. Dla fanów gliwiczan lepsza gra i multum sytuacji, to marne pocieszenie. Jeden punkt w siedmiu meczach mówi sam za siebie. Drużynie Piasta nie pozostaje nic innego, jak w końcu przełamać fatalną passę w kolejnym meczu. Im dłużej to będzie trwało, tym trauma będzie większa


Kulisy zmian

Fot: Lukasz Sobala / PressFocus

Artur Derbin tłumaczy, dlaczego Szymon Lewicki zastąpił Damiana Nowaka, a Łukasz Norkowski zajął miejsce Jana Biegańskiego. To był mecz, na który kibice GKS-u Tychy czekali od początku tego sezonu. W spotkaniu z Chrobrym Głogów drużyna Artura Derbina walczyła od początku do końca.


Jeszcze w sobotnim wydaniu „Sportu”:
  • Wisła Kraków po raz pierwszy w tym sezonie wygrała i to w jakim stylu!
  • Quentin Seedorf sezon rozpoczął w wyjściowym składzie Zagłębia. Od kilku tygodni próżno go jednak szukać nawet na ławce rezerwowych sosnowieckiego klubu.
  • Rywale z Opolszczyzny sprawili Ruchowi wiele problemów, ale mimo tego chorzowianie kontynuują serię zwycięstw – najdłuższą, odkąd prowadzi ich trener Łukasz Bereta.
  • Zarówno Podbeskidzie, jak i Warta część kadrowej pauzy spędzili w izolacji. Bardziej jednak koronawirus dotknął ekipę z Poznania.
  • Uzupełniona 17-letnimi juniorami Gwardia nie była w stanie przeciwstawić się mistrzowi Polski, przegrywając 15 bramkami.
  • Jeżeli ma się do dyspozycji tylko trzy nominale rozgrywające, trudno myśleć o korzystnym wyniku w konfrontacji z faworytem. Tak było w sobotę w Chorzowie.
  • Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane) wygrał letnie mistrzostwa Polski. Prowadził po pierwszej serii zawodów w Szczyrku Skalitem (HS-104).

Foto główne: Rafał Rusek/PressFocus