Pokazał klasę. Bramkarz bohaterem. Błysk Błąda

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


„Mustaf” pokazał klasę!
Fot. Feng Kaihua / Xinhua / PressFocus

Nie wrócimy z IO w Pekinie bez medalu. Wspaniały Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal na skoczni normalnej. Przez cały sezon 2021/22 polscy skoczkowie nie prezentowali się najlepiej. Przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie rozegrano 22 konkursy Pucharu Świata – 19 indywidualnych i 3 drużynowe. Tylko raz, w grudniu w Klingenthal, reprezentant Polski stanął na podium. Był nim Kamil Stoch, który w Niemczech uplasował się na trzeciej pozycji. Więcej w „Sporcie”


Bramkarz bohaterem
Stal Mielec – Górnik Zabrze
Fot. Damian Kosciesza / PressFocus

Obroniony przez Daniela Bielicę w doliczonym czasie rzut karny spowodował, że Górnik po bardzo dobrym meczu wygrał ze Stalą. Po kilku minutach „górnicy” powinni prowadzić – na prawej stronie Lukas Podolski łatwo ograł Arkadiusza Kasperkiewicza i zagrał w kierunku Dariusza Pawłowskiego. Ten z kilku metrów uderzył celnie, ale Rafał Strączek odbił futbolówkę nogami. Więcej w „Sporcie”


Błysk Błąda
GKS Katowice
Fot. Tomasz Kudala / PressFocus

3 z 4 goli w sparingu katowiczan z II-ligowcem z Krakowa padły dopiero w ostatniej półgodzinnej kwarcie. Gol Adriana Błąda, który po podaniu Filipa Szymczaka trafił do siatki efektownym lobem, był ozdobą rozegranego we wczesne sobotnie popołudnie na „Kolejarzu” sparingu GieKSy z Hutnikiem. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”:

  • Częstochowianie nie mieli zbyt wielu dobrych wspomnień z inauguracji rund wiosennych z ostatnich lat. W poprzednich dwóch sezonach czekali do trzeciej kolejki, by zdobyć pierwsze punkty. Tym razem inauguracja wiosny przyniosła dominację na murawie potwierdzoną dobrym wynikiem
  • Skra po całej rundzie jesienną na obcych boiskach oraz pięciu wyjazdowych sparingach w tym roku wreszcie zagrała u siebie. Na trybunach stadionu przy ulicy Loretańskiej zasiedli spragnieni widoku swojego zespołu częstochowscy kibice i po 90 minutach kontrolnego meczu zespołu Jakuba Dziółki z GKS-em Bełchatów mogli być zadowoleni.
  • Gliwiczanie wiosnę chcieli zacząć lepiej niż jesień, ale zostali wypunktowani przez Pogoń, która bije się o mistrzostwo Polski. A już w środę przy Okrzei zaległe pucharowe derby z Górnikiem.
  • Po porażce z rozstawionym z „szóstką” Finem Emilem Ruusuvuorim 3:6, 6:7 (0-7) Kamil Majchrzak na półfinale zakończył udział w turnieju ATP w indyjskim Pune.
  • „W nic już nie wierzę. W żadne testy. W żadne igrzyska” – nie kryje zdegustowania i rozczarowania Natalia Maliszewska. Miał być medal na 500 m, a były łzy, bezsilność i zgrzytanie zębami.

Foto główne: Wang Song/Xinhua/PressFocus