Polonia Bytom. „Chwasti” na dwa lata

Robert Chwastek podpisał 2-letni kontrakt z III-ligową Polonią. Dla urodzonego w 1988 roku lewego pomocnika to powrót na Śląsk.


Rodowity chorzowianin ostatnie sezony spędził w Gryfie Wejherowo, GKS-ie Bełchatów i Sokole Ostróda, z którym wywalczył awans do II ligi. Tam skończył mu się kontrakt, mimo sukcesu doszło do zmiany trenera (Piotr Jacek za Piotra Kołca) i z regularnie grającym jesienią Chwastkiem nie przedłużono kontraktu.

– Wiedzieliśmy, że Robert poszukuje klubu. Wraz z dyrektorem Stefankiewiczem przegadaliśmy temat i zrobiliśmy mocny wywiad środowiskowy. Okazało się, że Robert będzie pasował do naszego zespołu również charakterologicznie.

Doświadczonych zawodników mamy w szatni coraz mniej, poza Marcinem Lachowskim, Wojtkiem Mrozem i Patrykiem Stefańskim trochę brakowało rutyny, dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok, by młodzież miała się od kogo uczyć. Robert to dobry piłkarz, będzie dla nas wzmocnieniem. Nie zastanawialiśmy się, zaprosiliśmy go do Bytomia i cieszymy się, że z nami zostaje – powiedział Kamil Rakoczy, trener Polonii.

Chwastek w nowych barwach zadebiutował w czwartkowym sparingu z Dramą Zbrosławice (2:2), w którym wystąpili głównie zawodnicy młodzi oraz testowani kandydaci do gry w Polonii.

W sobotę niebiesko-czerwoni zagrają z Rakowem II Częstochowa.

Fot. Norbert Barczyk/PressFocus

Komentarze