Polonia Bytom nie wskoczyła na fotel lidera

Nie udało się piłkarzom z Bytomia wskoczyć na pierwsze miejsce tabeli III ligi w grupie III. Na własnym terenie Polonia uległa Ślęzie Wrocław 0:2.

Polonia Bytom do piątku była zespołem, który w III lidze grupie III był niepokonany. Mecz z drugą w tabeli Ślęzą Wrocław mogła sprawić, że bytomianie mogli wskoczyć na fotel lidera.

Początek spotkania dawał kibicom nadzieję, że Ślęza zostanie pokonana. Polonia stwarzała niebezpieczne akcje, a niewiele brakowało, by Krzysztof Hałgas otworzył wynik meczu. Niestety, piłka przeszła tuż nad bramką Ślęzy.

Potem gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Większość czasy zawodnicy oby drużyn walczyli w środku pola. Zagrożenie dla bramki gości, której strzegł Kaisa Al-Ani nie było wielkie, choć jeszcze w pierwszej połowie jeszcze Dominik Budzik mógł wpisać się na listę strzelców.

Od gwizdka sędziego, który dał znak do rozpoczęcia gry w drugiej połowie, piłkarze Polonii Bytom starali się jak najszybciej zdobyć prowadzenie. Adam Żak miał niezłą okazję, gdy z rzutu wolnego posłana przez niego piłka odbita została na rzut rożny przez bramkarza gości.

Czytaj jeszcze: Polonia gra o fotel lidera

Ślęza Wrocław nie rezygnowała ze zdobycia punktów. Zaczęli organizować kontry. Jedna z nich zakończyła się stratą bramki przez bytomian. Mateusz Kluzek znalazł się sam na sam z Michałem Bedronką, który podczas interwencji zrobił to w taki sposób, że piłka wpadła do siatki.

W ostatnich minutach piłkarze Polonii starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Za bardzo się jednak odkryli i w 90. minucie Damian Szydziak strzelił gola, który dał Ślęzie Wrocław wymarzone trzy punkty.

Polonia Bytom – Ślęza Wrocław 0:2 (0:0)

0:1 – Bedronka, 59 min. (sam.), 0:2 – Szydziak, 90+4 min

Polonia: Brzozowski – Budzik (79. Lachowski), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas – Wuwer, Pośpiech (60. Wróbel), Żagiel, Konieczny (64. Chwastek), Krzemień – Żak. Trener Kamil Rakoczy

Ślęza: Al-Ani – Muszyński, Tomaszewski, Samiec – Olejniczak (90. Bohdanowicz), Pisarczuk (84. Stempin), Dyr, Bialik, Gil (72. Telatyński) – Kluzek, Traczyk (84. Diduszko). Trener Grzegorz Kowalski