Polonia Bytom. Pozytywny ból głowy

Dwa sparingi, dwa remisy – bytomianie na dobre rozpoczęli okres przygotowawczy do III-ligowego sezonu, mierząc się z IV-ligowcami.


Czwartkowe starcie z Dramą Zbrosławice zakończyło się wynikiem 2:2, zaś sobotnie z rezerwami Rakowa – 1:1. Bramkę w 11 minucie zdobył Filip Żagiel, częstochowska młodzież wyrównała w samej końcówce z rzutu karnego.

– W czwartek dokonaliśmy przeglądu kadr młodzieżowych. Bardzo cieszy, że chłopcy z rocznika 2005, mający wytyczone już w naszej akademii ścieżki rozwoju, udowadniają swój potencjał w meczu z seniorami. Po sobotnim sparingu jesteśmy zadowoleni z postawy trzonu drużyny. W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika i tylko brak skuteczności zaważył o tym, że nie prowadziliśmy wyżej.

W drugiej połowie z dobrej strony pokazali się zawodnicy walczący o kontrakty i mamy wraz z trenerem Rakoczym ból głowy, jakie decyzje podjąć – mówi Tomasz Stefankiewicz, dyrektor sportowy Polonii, w której zostanie zapewne pomocnik Daniel Pietrycha (ostatnio Szombierki), a także środkowy obrońca mający w CV występy w I lidze.

Bytomianie przyglądają się jeszcze jednemu stoperowi, sprawdzają też bramkarza oraz skrzydłowego o statusie młodzieżowca. Podziękowano z kolei Romanowi Terbalianowi z Szombierek.

– Nie czeka nas wiele zmian w porównaniu z poprzednim sezonem. Największym sukcesem jest to, że zachowaliśmy większość kadry. Nie musimy wiele robić, to spokojne okienko, dlatego zamierzamy poczekać, co wydarzy się w jego ostatnich dniach, gdy na rynku mogą pojawić się okazje – dodaje dyrektor Polonii.


GRY SKONTROLOWANE

Polonia Bytom – Raków II Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: Żagiel 11 – Krzyżak 90 – karny.

MKS Kluczbork – RKS Radomsko 1:3 (0:3)

Bramki: Mazur 61 – Kolasa 19, 40, Bocian 45.

LKS Czaniec – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

Bramki: Nazdryn-Platnitski 39 – karny – Sobik 8, Szymański 28 – karny.

Pniówek Pawłowice – Górnik II Zabrze 1:1 (0:1)

Bramki: R. Adamek 82 – Pranica 39.

Warta Gorzów Wlkp. – Pogoń II Szczecin 3:1 (1:0)

Bramki dla Warty: Krauz, Błajewski, Macierzyński.

Warta Gorzów Wlkp. – Czarni Witnica 5:0 (2:0)

Bramki: Zakrzewski, Błajewski, Szulc, Ławniczak, Kłosowski.

Piast Żmigród – Barycz Sułów 4:0 (3:0)

Bramki: Stanclik 2, Kępczyński, Chouwer.

Karkonosze Jelenia Góra – Miedź II Legnica 4:2 (2:1)

Sokół Marcinkowice – Foto-Higiena Błyskawica Gać 0:1 (0:0)

Lechia Zielona Góra – Stilon Gorzów Wlkp. 5:0 (2:0)

Bramki: Kobusiński 2, Mycan, Garguła, Babij.

Fot. poloniabytom.com/Anna Szłapa