Polonia Bytom. Przetarg przedłużony

Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom przedłużyła termin składania ofert w przetargu na budowę boiska wraz z trybunami i 3-kondygnacyjnym budynkiem, które ma stanąć u zbiegu ulic Olimpijskiej i Piłkarskiej, a kosztować 18 milionów złotych.


Pierwotnie termin składania ofert w ogłoszonym 30 grudnia przetargu upływał 21 stycznia, ale prolongowano go o 2 tygodnie. Koperty mają zostać otwarte 4 lutego o 10.15.

– Nie mam w zwyczaju wypowiadać się o procedurze przetargowej, ale przedłużanie terminu nie jest niczym nadzwyczajnym. To normalne działanie, do którego jesteśmy prawnie zobowiązani, jeśli odpowiadamy na pytania i zmieniamy treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia – mówi Sławomir Kamiński, prezes Polonii.

Planami powstania boiska włodarze Bytomia oraz należąca do magistratu spółka pochwalili się na ostatniej w 2020 roku sesji rady miasta. Po kończącej się budowie lodowiska Bytom chce iść za ciosem i nadal poprawiać infrastrukturę sportową.

Dla Polonii to świetna wiadomość, kreśląca optymistyczną perspektywę. Nowy obiekt ze sztuczną nawierzchnią najnowszej generacji ma stać się domem przede wszystkim dla Akademii Piłkarskiej Polonii, ale w budynku o powierzchni 3000 m2 znajdzie się też miejsce dla I drużyny, całe zaplecza administracyjnego spółki, muzeum czy kawiarni. Co najważniejsze – otworzy 2-krotnym mistrzom Polski drzwi do wyrwania się z poziomu (makro)regionalnego, bo będzie spełniał wymogi szczebla centralnego.

Ma powstać w zgodzie z podręcznikiem licencyjnym na II ligę, a trybuny o pojemności około 2200 miejsc będą miały możliwość rozbudowy do 3000. 250 siedzisk ma być zadaszonych, a niecałe 200 obejmie sektor gości.
Do spółki spływa wiele pytań od podmiotów zainteresowanych startem w przetargu.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty 80-procentowym kryterium będzie cena, a 20-procentowym: zastosowane materiały i długość gwarancji. Ta ostatnia ma wynosić minimum 5 lat. Od chwili podpisania umowy, wykonawca będzie miał 21 miesięcy na zakończenie prac. Spółka Bytomski Sport zakłada podzielenie ich na dwa etapy.

Czytaj jeszcze: Nowy dom za 18 „baniek”

Pierwszy ma wynosić pół roku i obejmować fazę projektową (przetarg ma formułę „zaprojektuj i zbuduj”), zaś drugi będzie już zasadniczą częścią prac budowlanych. Jakkolwiek liczyć, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2023 roku obiekt powinien być gotowy i tym samym banicja Polonii na Szombierkach dobiegnie końca.


Na zdjęciu: Wizualizacja nowego obiektu sportowego w Bytomiu, którego budowa może ruszyć już w 2021 roku.
Fot. bsb.pl

Komentarze