Polonia Bytom. Rozbili lidera II ligi

Taki wynik musi robić wrażenie. Polonia wysoko pokonała Górnika Polkowice. Sparing między liderem II ligi a wiceliderem III ligi odbył się w Środzie Śląskiej.


– Jechaliśmy z duszą na ramieniu, wiedząc, że to ostatni akcent decydującej fazy okresu przygotowawczego, podczas której zawodnicy wykonali naprawdę gigantyczną pracę. Ostatnie jednostki treningowe to już naprawdę było słanianie się na nogach. Można jednak śmiało powiedzieć, że zespół obronił się jakością.

Pierwszy raz w tym okresie przygotowawczym zagraliśmy przez 90 minut bez większych zmian, w optymalnym zestawieniu – opowiadał Tomasz Stefankiewicz, dyrektor sportowy Polonii, w składzie której brakowało jeszcze tylko kontuzjowanych Damiana Celucha i Sebastiana Pączki.

– Damian wraca do pełnego treningu we wtorek, Sebastiana też w najbliższych dniach zaczniemy spokojnie wprowadzać do zajęć. Nawet bez nich na tle jednego z najlepszych II-ligowców pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony.

Jesteśmy zadowoleni z organizacji naszej gry. Drużyny trenera Niedźwiedzia słyną z tego, że grają widowiskowo, ofensywnie, ale my przeciwstawiliśmy się temu, tak jak w lidze stosowaliśmy wysoki pressing i to przyniosło efekt – relacjonował dyrektor bytomian, którzy przegrali tej zimy wszystkie cztery wcześniejsze sparingi.

– Mentalnie zespół był już trochę podrażniony, że brakowało wyników. Tym razem jednak dopisała nie tylko dobra gra, ale też rezultat. Dodam jeszcze, że bardzo cieszy nas postawa Grzegorza Ochwata. To młody chłopak, nasz nominalny drugi napastnik. Nie tylko pomagał zespołowi, ale też zdobył bramkę i był blisko drugiej – podkreślił Stefankiewicz.

Po 90 minutach sparingu Górnik i Polonia rozegrały jeszcze… 30-minutową dogrywkę, w raczej młodzieżowych składach. Wygrali ją 3:0 polkowiczanie (gole Baszaka, Mazurowskiego i Szuszkiewicza), a trener bytomian Kamil Rakoczy wystawił do gry Krzysztofa Kamińskiego, Leona Fuliantego, Kamila Wójcika, Dominika Koniecznego, Jakuba Wróbla, Marcina Lachowskiego, Kajetana Frankowskiego, Denisa Bardla, Kamila Szczypińskiego, Miłosza Prygę oraz Jana Gawkowskiego.

Wyprawę na Dolny Śląsk ekipa wicelidera III ligi zakończyła na odnowie biologicznej we Wrocławiu. Do wtorku ma wolne, a w lutym zagra jeszcze z II-ligowym Hutnikiem Kraków czy IV-ligowym Decorem Bełk.

Górnik Polkowice – Polonia Bytom 2:5 (2:2)

0:1 – Górka, 6 min, 0:2 – Stefański, 14 min, 1:2 – Piątkowski, 36 min, 2:2 – Piątkowski, 44 min, 2:3 – Ochwat, 53 min, 2:4 – Radkiewicz, 65 min, 2:5 – Budzik, 82 min.


POLONIA: Gniełka – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Hałgas – Wuwer – Żagiel, Krzemień (28. Płonka), Stefański (60. Krzemień), Górka – Ochwat. Trener Kamil RAKOCZY.


Fot. ks.poloniabytom.com.pl