Polonia Bytom. W Polkowicach bez szans

Bytomianie odebrali srogą lekcję w Polkowicach.


Górnik, który już za tydzień inauguruje I-ligową wiosnę derbami z Chrobrym Głogów, już po 9 minutach prowadził 2:0, a po przerwie dorzucił kolejne 2 gole. Niecodzienny występ zanotował Dominik Brzozowski. 20-letni bramkarz Polonii obronił dwa rzuty karne. O ile za pierwszym razem Mariusz Szuszkiewicz zdołał się poprawić, wykonując skuteczną dobitkę, o tyle Filip Baranowski został zatrzymany przez Brzozowskiego już całkowicie.

Wtedy wynik był już przez ostatnią drużynę tabeli zaplecza ekstraklasy ustalony. Bytomianie do inauguracji ligi mają jeszcze 3 tygodnie. W piątek testowali Pawła Koncewicza-Żyłkę, środkowego obrońcę Wisły Kraków. Rozglądają się jeszcze za stoperem o statusie młodzieżowca. Od początku tygodnia z zespołem trenuje Kamil Nawrot z Piasta Strzelce Opolskie. Możliwe, że do kadry dołączony zostanie po prostu Miłosz Pryga z klubowej akademii.

Już w sobotę Polonia zagra kolejny sparing – z IV-ligową Wartą Zawiercie. Nawiązując jeszcze do spraw kadrowych, III-ligowiec szuka klubu dla Grzegorza Ochwata. Młody napastnik może zostać wypożyczony do Wisły Sandomierz. Do Szombierek nie będzie natomiast wypożyczony Jakub Wróbel. Szybko wrócił, jako że kontuzji doznał inny młodzieżowiec Jakub Siwek i potrzebne było zastępstwo.


Górnik Polkowice – Polonia Bytom 4:0 (2:0)

1:0 – Karmelita, 6 min, 2:0 – Szuszkiewicz, 9 min, 3:0 – Piątkowski, 50 min, 4:0 – Bancewicz, 61 min.

GÓRNIK: Szymański – Makuch, Biernat, Opałacz (46. Ratajczak), Karmelita (46. Fryzowicz) – Radziemski, Purzycki, Kozubal, Kiebzak – Krocz (46. Piątkowski), Szuszkiewicz (58. Bancewicz). Trener Szymon SZYDEŁKO.

POLONIA: Brzozowski – Górka (46. Maj), Bedronka, Radkiewicz (46. Koncewicz-Żyłka), Hałgas – Stefański, Wuwer (73. Konieczny), Pączko (46. Andrzejczak), Płonka (46. Tkaczuk), Iwanek (68. Wróbel) – Wolny (73. Nagrodzki). Trener Kamil RAKOCZY.


Na zdjęciu: Dominik Brzozowski mimo niekorzystnego wyniku swojej drużyny pokazał duży kunszt bramkarski.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus