Polonia Bytom. Zima na własnych „śmieciach”

 

Trzecia siła III grupy III ligi 15 lutego zagra na wyjeździe z Odrą Opole, czyli przedstawicielem zaplecza ekstraklasy, którego kibice żyją w przyjaznych stosunkach z bytomskimi fanatykami.

Podopieczni Kamila Rakoczego dwa zimowe miesiące spędzą na własnych „śmieciach”, nie wyjeżdżając na żaden obóz. – Mamy w Bytomiu dobre warunki, odpowiednio przygotowane boisko ze sztuczną nawierzchnią, dlatego nie planujemy zgrupowania – tłumaczy Tomasz Stefankiewicz, dyrektor sportowy klubu.

Istniała opcja, że Polonia wyjedzie na dwa sparingi do Niemiec, ale ostatecznie to Niemcy przyjadą do niej. Pierwszy sparing zagra z SV Lichtenberg, czyli 8. zespołem tamtejszej północno-wschodniej regionalligi (poziom rozgrywkowy nr 6), z którym zimą zagra też inny czołowy III-ligowiec, Ruch Chorzów.

Zagraniczna podróż i tak bytomian nie ominie – w lutym pojadą do Frydka-Mistka, wicelidera czeskiej III ligi morawsko-śląskiej. Poza tym, formę Polonii sprawdzą krajowi III-ligowcy: Hutnik Kraków i RKS Radomsko oraz lokalni IV-ligowcy ze Skoczowa i Będzina.

Zima Polonii

13.01. pierwszy trening
18.01. – sparing z Pniówkiem Pawłowice (Bytom)
25.01. – sparing z SV Lichtenberg (Bytom)
1.02. – sparing z Beskidem Skoczów (Bytom)
5.02. – sparing z Sarmacją Będzin (Bytom)
8.02. – sparing z MKF Frydek-Mistek (Frydek-Mistek)
15.02. – sparing z Odrą Opole (Opole)
22.02. – sparing z RKS Radomsko (Bytom)
29.02. – sparing z Hutnikiem Kraków (Kraków)

Komentarze