Polonia ma przyjaciół!

W środę kapitan drużyny Łukasz Krzemień, chcąc chociaż doraźnie pomóc ukochanemu klubowi, zorganizował zbiórkę na portalu zrzutka.pl, aby zdobyć fundusze na wyjazd hokeistów do Gdańska. Cel: 6000 złotych. Kwota wydawała się nieprawdopodobna, jednak to, co stało się po udostępnieniu linku na stronie Polonii, przerosło najśmielsze oczekiwania.

Już po kilkunastu godzinach został przekroczony próg 6000 zł, a w drugim dniu zbiórki kwota dobiła do 10000zł i stale rośnie! Obserwując komentarze pod apelem kapitana niebiesko-czerwonych, widzimy wielki wkład całego środowiska hokeistów, takiego jak amatorzy i amatorki trenujący w klubie czy Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom.

Nie można jednak nie wspomnieć o olbrzymim wsparciu i pomocy z całego kraju! Tychy, Katowice, Jastrzębie, Kraków, Toruń, Gdańsk czy… Łódź to jedne z wielu miast, których kibice chcieli okazać swoją solidarność z niebiesko-czerwonymi hokeistami.

Fani drużyn hokejowych (i nie tylko!), na co dzień rywalizujący ze sobą zaciekle, potrafili zjednoczyć się w pięknym geście pomocy. Oby ten przykład niezwykłego działania ponad podziałami dobrą prognozą na przyszłość.

Natalia Nowak

 

Na zdjęciu: Polonia Bytom mogła liczyć na przyjaciół.