Połowiczna zdobycz Legii

Na bohatera meczu w stolicy wyrósł 20-letni bramkarz Pogoni Bartosz Klebaniuk, który obronił rzut karny egzekwowany przez Carlitosa.

Od pierwszego gwizdka arbitra na Łazienkowskiej trwała wymiana ciosów. Jako pierwsi (13 min) przed szansą zdobycia gola stanęli gospodarze, ale po podaniu Carlitosa Maciej Rosołek trafił piłką w słupek bramki rywali, zaś dobitkę Bartosza Kapustki ofiarną interwencją odbił jeden z obrońców Pogoni. Sześć minut później bramkarz legionistów Kacper Tobiasz wyciągał futbolówkę z siatki po strzale Luki Zahovicia, lecz Słoweniec był na ofsajdzie i sędzia nie uznał tego trafienia.

Końcówka pierwszej połowy spotkania należała do gospodarzy. W 44 minucie Josue uruchomił na lewej flance Filipa Mladenovicia, ten wpadł w pole karne „portowców” i precyzyjną „podcinką” umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry legioniści wywalczyli rzut karny, gdy w „16” szczecinian padł Rosołek po starciu z Mariuszem Malcem. Sędzia Piotr Lasyk po analizie VAR-u wskazał na „wapno”, ale bramkarz „Dumy Pomorza” Bartosz Klebaniuk wyczuł intencje Carlitosa i odbił piłkę po strzale Hiszpana z 11 metrów. Była 45+5 minuta gry!

Obroniona przez Klebaniuka „jedenastka” dodała skrzydeł jego kolegom z zespołu i kilka minut po wznowieniu gry po przerwie podopieczni trenera Jensa Gustafssona doprowadzili do wyrównania. Piłkę z rzutu rożnego zagrywał kapitan Pogoni Damian Dąbrowski, a na 5. metrze najwyżej wyskoczył Jakub Bartkowski i strzałem głową umieścił w bramce legionistów. Więcej bramek widzowie zgromadzeni na Łazienkowskiej już nie zobaczyli, chociaż oba zespoły miały okazje, by skorygować wynik.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

1:0 – Mladenović, 44 min (asysta Josue), 1:1 – Bartkowski, 52 min (głową, asysta Dąbrowski).

LEGIA: Tobiasz – Rose, Jędrzejczyk, Nawrocki – Wszołek (81. Baku), Slisz, Kapustka (81. Augustyniak), Mladenović – Josue – Carlitos (62. Muci), Rosołek (75. Kramer). Trener Kosta RUNJAIĆ. Rezerwowi: Miszta, Johansson, Ribeiro, Sokołowski, Pich.

POGOŃ: Klebaniuk – Bartkowski, Zech, Malec, Borges (87. Mata) – Dąbrowski (62. Łęgowski), Kowalczyk (46. Kurzawa) – Jean Carlos (46. Kucharczyk), Biczachczjan (73. Wędrychowski), Grosicki – Zahović. Trener Jens GUSTAFSSON. Rezerwowi: Stipica, Triantafyllopoulos, Drygas, Fornalczyk.

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 21784. Żółte kartki: Jędrzejczyk (10. faul), Nawrocki (50. faul) – Biczachczjan (21. faul), Borges (26. faul), Łęgowski (67. faul), Kurzawa (90+1. faul),

Piłkarz meczu – Bartosz KLEBANIUK.

Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni (z lewej Jean Carlos) urwali punkty Legii na jej boisku.