Polska ma powody do dumy!

W podobnym tonie wypowiadali się piłkarze, działacze oraz trenerzy wielu reprezentacji uczestniczących w MMŚ. Tak było choćby z przedstawicielami Czarnego Lądu, którzy swoje mecze rozgrywali na stadionach w naszym regionie.

Skradli serca kibiców

I Senegal i Mali odpadły w dramatycznych okolicznościach. „Młode Lwy Terangi” po serii karnych ulegli późniejszemu wicemistrzowi świata Korei Południowej, a Malijczycy nie sprostali Włochom, przegrywając 2-4. „Orły z Bamako” skradły serca kibiców. „Mali! Mali!” – skandowali fani na stadionach miejskich w Bielsku-Białej czy Tychach, kiedy jedenastka z Afryki Zachodniej toczyła swoje boje z Argentyną czy Włochami.

– Polska okazała się bardzo przyjaznym krajem. Ludzie, którzy nam pomagali byli super i wszystko było też świetnie zorganizowane – podkreśla pytany o podsumowanie kilkutygodniowego pobytu w naszym kraju Mamoutou Kane, trener reprezentacji Mali.

Komentarz „Sportu”. Mundial jak się patrzy!

W podobnym tonie wypowiadał się Youssouph Dabo, szkoleniowiec Senegalczyków. – Gdziekolwiek byliśmy czy to w Łodzi, Lublinie czy Bielsku, to mogliśmy się czuć bardzo dobrze. Chciałem podziękować ludziom którzy nas otaczali, całemu personelowi. Mogliśmy na nich liczyć i bardzo nam pomagali. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany. Polacy mogą być z siebie dumni – mówił po meczu na bielskim stadionie z Koreą Południową trener Dabo.

Jak w domu

A Ukraińcy? Ci czuli się w Tychach, Bielsku-Białej czy Łodzi, jak w domu. W naszym kraju mieszka i pracuje przecież sporo mieszkańców naszego wschodniego sąsiada. Dał temu wyraz [Andrij Pawełko], prezes Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej, zaraz po wygranym finale z Koreą Południową 3-1 w sobotę. Po zwycięskim meczu w Łodzi mówił. – Polska to nasz bratni kraj, to nasze serce. W 2012 roku organizowaliśmy razem Euro. Teraz na ten młodzieżowy mundial, jechaliśmy z takim nastawieniem, że gramy tutaj jak w domu. Świetnie się tu czuliśmy, a wasz kraj dał nam możliwość tego, że staliśmy się teraz młodzieżowymi mistrzami świata! Tak, że Polska zostanie teraz na stałe w historii naszej piłki – cieszył się szef ukraińskiego związku.

Wtórował mu najlepszy bramkarz MMŚ Andrij Łunin, który jest przecież bramkarzem Realu Madryt. – Wspierała nas duża grupa kibiców. Przyjemnie się gra w takich warunkach. Mieliśmy wszystko czego potrzeba, świetne warunki do treningów, mieszkania, ładne stadiony – zachwalał jeden z gwiazdorów polskiego mundialu.

 

KLASYFIKACJA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA

  1. Ukraina
  2. Korea Południowa
  3. Ekwador
  4. Włochy
  5. Senegal
  6. USA
  7. Kolumbia
  8. Mali
  9. Francja
  10. Urugwaj
  11. Nowa Zelandia
  12. Argentyna
  13. Japonia
  14. Polska
  15. Nigeria
  16. Panama
  17. Portugalia
  18. Norwegia
  19. RPA
  20. Arabia Saudyjska
  21. Meksyk
  22. Katar
  23. Tahiti
  24. Honduras

 

Na zdjęciu: Piłkarze Ukrainy dziękują kibicom za doping po wygranym finale w Łodzi.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ