Final Six LN. Rosjanie lepsi od Biało-czerwonych. Zostaje walka o trzecie miejsce

Po dwóch świetnych meczach w wykonaniu Polaków (przeciwko Brazylii i Iranowi), tym razem podopieczni Vitala Heynena musieli poradzić sobie z Rosją. Już pierwsze minuty pokazały, że tym razem happy endu może nie być. „Sborna” boleśnie punktowała naszych reprezentantów, ci natomiast kompletnie zdekoncentrowani popełniali proste błędy – zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. W pewnym momencie zespół Tuomasa Sammelvuo miał już siedem punktów przewagi. Co prawda Polacy starali się nawiązać walkę w pierwszym secie, zdecydowanie poprawili zagrywkę, jednak i tak musieli uznać wyższość Rosjan.

W drugim secie gra się wyrównała. Zdecydowanie lepiej spisywał się Bartosz Bednorz, tak samo Marcin Komenda z Karolem Kłosem i Norbertem Huberem. Rosjanie mieli inicjatywę, jednak ambitni Polacy zdołali doprowadzić do remisu w spotkaniu. W trzeciej partii wydawało się, że zespół Vitala Heynena powoli wraca na właściwe tory. Gra – pomimo świetnej dyspozycji rywali – się wyrównała. Niestety, gwoździem do trumny biało-czerwonych była słaba skuteczność Macieja Muzaja – po serii błędów Rosjanie odskoczyli Polakom na kilka punktów i trzeciego seta zakończyli zwycięsko.

Czwarty set był już bez większej historii. Mecz całkowicie zdominowali Rosjanie, a pojedyncze zrywy Polaków nie mogły zrobić większej krzywdy. Jedynym jasnym punktem w polskiej ekipie był wówczas Kłos. Pozostali zawodnicy mieli duże kłopoty ze skutecznością ataku. Udało im się to zmienić dopiero, gdy byli pod ścianą – od stanu 17:24 obronili cztery piłki meczowe. Spotkanie zakończyło zbicie Poletajewa.

Biało-czerwoni w niedzielnym (14 lipca) starciu o brąz zmierzą się z Brazylijczykami. Potyczkę zaplanowano na godzinę 22:00 czasu polskiego.

Zobacz jeszcze: Rozmowa z Wilfredo Leonem, czekającym na debiut w reprezentacji Polski.

Wilfredo Leon: W kadrze jak w domu

Polska – Rosja 1:3 (19:25, 26:24, 22:25, 21:25).

Polska: Marcin Komenda, Bartosz Kwolek, Norbert Huber, Maciej Muzaj, Bartosz Bednorz, Karol Kłos, Jakub Popiwczak (libero) oraz Piotr Łukasik, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jędrzej Gruszczyński.

Rosja: Wiktor Poletajew, Jegor Kliuka, Iljas Kurkajew, Iwan Jakowlew, Igor Kobzar, Dmitrij Wołkow, Walentin Gołubow (libero) oraz Dmitrij Kowalew.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem