Polskie kluby poznały potencjalnych rywali w pucharach
Redakcja
226 ViewsLegia Warszawa, Liga Konferencji Europy, liga mistrzów, piłka nożna, Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław
2 min read
W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Jeżeli Legia Warszawa w II rundzie wyeliminuje estoński FC Flora Tallin, to w następnej fazie zmierzy się ze zwycięzcą pary GNK Dinamo (Chorwacja) – AS Omonia Nikozja (Cypr). Ewentualny pierwszy mecz Legia zagra na wyjeździe. Mecze II rundy zostaną rozegrane 20-21 i 27-28 lipca, a spotkania III rundy zaplanowano na 3-4 i 10-11 sierpnia.
Ścieżka mistrzowska
- Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)/Omonia Nikozja (Cypr) – Legia Warszawa (Polska)/Flora Tallin (Estonia)
- Lincoln Red Imps (Gibraltar)/CFR Cluj (Rumunia) – Slovan Bratysława (Słowacja)/Young Boys Berno (Szwajcaria)
- Olympiakos Pireus (Grecja)/Neftczi Baku (Azerbejdżan) – Mura Murska Sobota (Słowenia)/Łudogorec Razgrad (Bułgaria)
- Kajrat Ałmaty (Kazachstan)/Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) – Alaszkert Erywań (Armenia)/Sheriff Tyraspol (Mołdawia)
- Malmoe FF (Szwecja)/HJK Helsinki (Finlandia) – Rangers FC (Szkocja)
- Ferencvaros Budapeszt (Węgry)/ Żalgiris Wilno (Litwa) – Slavia Praga (Czechy
Ścieżka ligowa
- PSV Eindhoven (Holandia)/Galatasaray Stambuł (Turcja) – Celtic Glasgow (Szkocja)/FC Midtjylland (Dania)
- Spartak Moskwa (Rosja) – Benfica Lizbona (Portugalia)
- KRC Genk (Belgia) – Szachtar Donetsk (Ukraina)
- AS Monaco (Francja) – Rapid Wiedeń (Austria)/Sparta Praga (Czechy).
W związku z powstaniem Ligi Konferencji, Liga Europy w nadchodzącym sezonie zmniejszy się z 48 do 32 drużyn.
Oto wyniki losowania III rundy eliminacyjnej:
- Dinamo Zagrzeb/Omonia – Legia Warszawa/Flora Tallinn
- PSV Eindhoven/Galatasaray – St Johnstone
- Rapid Wiedeń/Sparta Praga – Anorthosis Famagusta
- FK Jablonec – Celtic/Midtjylland
- Olympiakos/Neftczi PFK – Malmoe/HJK Helsinki
- Lincoln Red Imps/CFR Cluj – Slovan Bratysława/Young Boys
- Kairat Ałmaty/Crvena Zvezda – Alashkert/Sheriff Tiraspol
- Mura/Ludogorets – Ferencvaros/Żalgiris Wilno
Liga Konferencji Europy
- PFC CSKA-Sofia (BUL)/ FL Liepaja – Pogoń Szczecin (POL)/ NK Osijek
- FC Ararat Erywań (ARM)/Śląsk Wrocław (POL) – PFC Arda Kyrdżali (BUL)/Hapoel Beer -Sheva FC (ISR)
- Suduva Mariampol (Litwa)/Raków Częstochowa (Polska) – Rubin Kazań (Rosja)
- Dinamo Tbilisi (Gruzja)/Maccabi Hajfa (Izrael) – Budućnost Podgorica (Czarnogóra)/HB Tórshavn (Wyspy Owcze)
- Linfield (Irlandia Północna)/Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina) – Szachtior Soligorsk (Białoruś) – Fola Esch (Luksemburg)
- Shamrock Rovers (Irlandia) – Teuta (Albania) – Inter Club d’Escaldes (Andora)
- Riga FC (Łotwa) / Shkendija Tetowo (Macedonia) – Folgore (San Marino) – Hibernians (Malta) – Prisztina (Kosowo)/Connah’s Quay
- Nomads (Walia) – Valur (Islandia)/Bodo/Glimt (Norwegia)
- Hafnarfjordur (Islandia)/Rosenborg Trondheim (Norwegia) – NK Domzale (Słowenia)/Honka Espoo (Finlandia)
- Universitatea Craiova (Rumunia)/KF Laci (Albania) – Anderlecht Bruskela (Belgia)
- Vitesse Arnhem (Holandia) – Dundalk (Irlandia)/Levadia Tallin (Estonia)
Fot. twitter.com/Rakow1921