Popis DeVoe

Gliwiczanie nie podbili Lublina. Polski Cukier Start wygrał, bo miał w składzie Gabe’go DeVoe.

Amerykanin do zespołu z Lublina trafił dopiero kilkanaście dni temu. Przeciwko Tauronowi GTK rozegrał trzecie spotkanie. I przerastał wszystkich na parkiecie o klasę. Też nie ustrzegł się błędów, zbyt często decydował się na szaleńcze akcje, ale i tak zdobył 34 punkty miał siedem zbiórek i osiem asyst. To jego najlepszy występ w sezonie.

Przede wszystkim dzięki jego punktom gospodarze przez większość spotkania prowadzili. Gliwiczanie wcale jednak nie musieli przegrać. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem przegrywali zaledwie trzema punktami. I mogli jeszcze zmniejszyć straty, ale przy próbie wsadu fatalnie pomylił się Kamari Murphy. W odpowiedzi na linii rzutów wolnych trafił niezawodny DeVoe. A w ostatnich dwóch minutach klasą błysnął Cleveland Melvin.
Amerykanin trzykrotnie celnie przymierzył zza linii 6,75 m zapewniając triumf swojej ekipie.

Polski Cukier Start Lublin – Tauron GTK Gliwice 79:68 (21:14, 13:15, 24:18, 21:21)

LUBLIN: Melvin 16 (4×3), Dziemba 5 (1×3), DeVoe 34 (3×3), Smith 3 (1×3), Cavars 15 – Krasuski 2, Szymański 1, Pelczar, Barnies 3. Trener Artur GRONEK.

GLIWICE: Ferguson 6, Ryżek 6, Skifić 15 (1×3), Rowland 11 (1×3), Murphy 19 – Richardson 8 (1×3), Szlachetka 3, Wilk. Trener Marosz KOVACZIK.