Popis Wyszomirskiego

Zabrzanie pojechali do Gdańska, by zrewanżować się za minimalne porażki z zeszłego sezonu, jednak to gospodarze lepiej weszli w mecz.

Zrobił to przede wszystkim Jakub Będzikowski, który został powołany na listopadowe zgrupowanie reprezentacji. Dostrzeżenie przez selekcjonera zdawało się dodatkowo zmotywować rozgrywającego, który zdobywał bramki i z pomysłowością rozprowadzał piłkę między kolegami. Gdańszczanie stawiali na aktywną defensywę, która – w kontraście z pasywnym atakiem zabrzan – przynosiła pozytywne rezultaty.

Ekipie z Zabrza towarzyszyły natomiast głównie chaos i niedokładność. Opoką był Piotr Wyszomirski, który co rusz powstrzymywał nacierających z kontratakiem rywali. Pomimo jego pomocy, gracze Górnika schodzili na przerwę przegrywając 11:13.

W II połowie na parkiecie pojawiła się jednak zupełnie inna drużyna. Goście rzucili się do odrabiania strat i zrobili to z nawiązką. Siłę eksponowali Damian Przytuła i Sebastian Kaczor, którzy również zostali zaproszeni na zgrupowanie. W bramce królował Wyszomirski (49% skuteczności!). I choć zespół Wybrzeża starał się stawiać opór, to jednak zabrzanie zdołali wytrzymać presję i wygrać 7. raz z rzędu.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Górnik Zabrze 20:28 (13:11)

WYBRZEŻE: Poźniak, Wałach – Będzikowski 2, Powarzyński 2, Milicević 1, Papina 3/1, Pieczonka, Stępień, Tomczak 1, Jachlewski 3/1, Kosmala 7, Papaj, Woźniak 1, Zmavc, Davidović. Kary: 10 min. Trener Mariusz JURKIEWICZ.

GÓRNIK: Wyszomirski 1, Liljestrand – Baczko 4, Przytuła 5, Krawczyk 2, Rutkowski, Tokuda 2, Molski, Artemenko 7, Mauer 4/2, Wąsowski, Ilczenko 1, Kaczor 2. Kary: 10 min. Trener Patrik LILJESTRAND.

Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 (20:12)