Porażka ceną za obóz

Przy Kresowej ulegli Karpatom Lwów, przez całe spotkanie będąc dla gości z Ukrainy równorzędnym rywalem. Gospodarzom we znaki dało się tygodniowe zgrupowanie, które w sobotę zakończyło się w Wodzisławiu Śląskim.

– Pracowaliśmy tam głównie nad motoryką i widać było, że moi piłkarze odczuwają trudy obozu – mówi trener Zagłębia, Dariusz Dudek. – W paru sytuacjach pokazaliśmy jednak, że potrafimy grać w piłkę. Rywale przyjechali do Polski dzień przed meczem. Byli szybki i świeżsi. Popełniliśmy za dużo błędów w defensywie. Mamy dwa tygodnie do startu ligi. Wykorzystamy je przede wszystkim na szlifowanie taktyki i ustawienia. To będzie ten okres, podczas którego wyklaruje się optymalna jedenastka do walki o punkty.

W ekipie beniaminka ekstraklasy testowany był niemiecki obrońca Fabio Leutenecker. Decyzja o jego najbliższej przyszłości zapadnie dzisiaj. Podobnie rzecz się ma z Brazylijczykiem Mello, który przebywa z sosnowieckim zespołem od końca czerwca. Tymczasem już drugą bramkę w barwach Zagłębia zdobył Junior Torunarigha, pozyskany niespełna dwa tygodnie temu.

Na murawie zabrakło Mateusza Cichockiego, który przez ostatnie dwa dni zmagał się z gorączką. W grze nie wziął również udziału Vamara Sanogo, odczuwający ból mięśnia dwugłowego. Chciał wybiec na boisko, ale sztab szkoleniowy nie wyraził zgody.

Najbliższy sparing sosnowiczanie rozegrają w sobotę. Ich wyjazdowym rywalem będzie Korona Kielce. Dwa dni później na Stadion Ludowy zawita Ślęza Wrocław.

Zagłębie Sosnowiec – Karpaty Lwów 2:3 (1:1)

0:1 – Miakuszko (15), 1:1 – Torunarigha (32), 1:2 – Miakuszko (52), 2:2 – Lewicki (58), 2:3 – Carrascal (84).

ZAGŁĘBIE: Perdijić (46. Kudła) – Leutenecker (60. Mularczyk), Jędrych, Makowski (46. Pawlik), Puchacz (46. Nuno Malheiro) – Christovao (46. Banasiak), Milewski (46. Rzonca), Vokicz (46. Babiarz), Nowak (46. Mello), Udoviczić (46. Wrzesiński) – Torunarigha (46. Lewicki). Trener Dariusz DUDEK.