Porażka Górnika z pierwszoligowcem

W porównaniu do poniedziałkowego meczu z cypryjskim AEK Larnaka, tym razem trener Marcin Brosz desygnował do gry tych piłkarzy, którzy wcześniej grali mniej. Szansę dostali przede wszystkim młodzi zawodnicy, jak 18-letni Aleksander Paluszek czy o rok młodszy lewy obrońca Bartłomiej Eizenchart. Po raz kolejny pokazał się też 18-letni Krzysztof Kubica. Sztab szkoleniowy z uwagą przyglądał się też grze Juana Bauzy. Argentyńczyk walczy o angaż w Górniku. Jego przyszłość wyjaśni się w przeciągu kilku najbliższych dni.

Górnik kupuje Bochniewicza!

W meczu rozegranym na stadionie we Wronkach pierwszy do siatki trafił Dariusz Pawłowski. Tyle tylko, że było to trafienie do własnej siatki. Prawy obrońca zabrzan, który wiosna grał na wypożyczeniu w jedenastce z Niecieczy, nieszczęśliwą interwencją zakończył akcję duetu Vladislavs Gutkovskis – Jacek Kiełb. Po przerwie Dawida Kudłę zaskoczył jeszcze Michał Orzechowski. Podobnie jak we wcześniejszym meczu we Wronkach z AEK, tak i tym razem „górnicy” trafili w końcówce. Do siatki trafił Kamil Zapolnik.

Teraz przed zawodnikami kilka dni wytężonej pracy. Następne spotkanie sparingowe rozegrane zostanie w sobotę. Będzie to w drodze powrotnej z Poznania do domu. W Kielcach przyjdzie zagrać z AEK Ateny. Ostatnim sparingpartnerem, już przed startem ligi, będzie izraelski Maccabi Netanya.

Górnik Zabrze – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:1)

0:1 – Pawłowski (37. samobójcza), 0:2 – Orzechowski (54.), 1:2 – Zapolnik (83.)

GÓRNIK: Loska (46. Kudła) – Pawłowski (46. Zapolnik), Paluszek, Koj, Eizenchart – Bauza (46. Wolsztyński), Ambrosiewicz, Kubica (70. Manneh), Bainović, Baidoo (75. Bauza) – Krawczyk (70. Ściślak). Trener Marcin BROSZ.

BRUK-BET: Budziłek (46. Dybowski) – Grzybek, de Amo, Putiwcew, Miković (46. Oleksy) – Kalisz (46. Gergel), Bezpalec, Szarek (46. Orzechowski), Kiełb (46. Miszak), Wlazło (46. Jovanović) – Gutkovskis (46. Vilhjalmsson). Trener Piotr MANDRYSZ.

Na zdjęciu: W meczu z Bruk-Bet Dariusz Pawłowski zaliczył „swojaka”.

Gry skontrolowane

* W ostatnim meczu podczas zgrupowania w Austrii Legia Warszawa zremisowała z zespołem rumuńskiej ekstraklasy CS Universitatea Krajowa 3:3 (1:2). Bramki dla wicemistrzów Polski zdobyli we wtorek: Tomasz Jodłowiec (w 20. minucie), który wrócił z wypożyczenia do Piasta Gliwice, Hiszpan Carlitos z rzutu wolnego (58.) oraz Chorwat Sandro Kulenovic. Ten ostatni w 76 minucie ustalił wynik strzałem z rzutu karnego.

* Cracovia, przygotowująca się do nowego sezonu ekstraklasy i rozgrywek Ligi Europejskiej na obozie w słoweńskiej Radenci, przegrała w sparingu z wicemistrzem Armenii Pjunikiem Erywań 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył Stanisław Jefimow w 60 minucie.

Dla „Pasów” był to drugi sparing rozegrany we wtorek. Przed południem przegrali 0:1 z Partizani Tirana. W tym meczu trener Michał Probierz wystawił mocniejszy skład, gdyż był to dla niego ostatni sprawdzian formy przed zaplanowanym na 11 lipca spotkaniem z DAC 1904 Dunajska Streda w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej.

* Przebywająca na obozie w Opalenicy Korona Kielce przegrała 1:3 z reprezentacją piłkarzy zrzeszonych w hiszpańskim AFE, którzy obecnie nie mają kontraktów. Jedyną bramkę dla Korony zdobył w 56 minucie z rzutu karnego Matej Pucko. We wtorkowym sparingu trener Gino Lettieri do gry desygnował 17 piłkarzy – zagrali m.in. pozyskani niedawno Michał Żyro, Daniel Dziwniel oraz Luka Kukic.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem