Porażka Kantora i Łosiaka, ale Polacy wciąż w grze

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Hiszpanami Pablo Herrerą Allepuzem i Adrianem Gavirą Collado 1:2 (19:21, 21:17, 10:15) w 1/8 finału zawodów World Tour w siatkówce plażowej w Huntington Beach. Polacy wciąż jednak mają szansę na triumf w imprezie.

Po porażce droga Kantora (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiaka (Jastrzębie Borynia) do ewentualnego półfinału uległa jednak wydłużeniu. By znaleźć się w najlepszej czwórce, będą musieli wygrać jeszcze trzy mecze. Najbliższymi rywalami prowadzących w światowym rankingu Polaków będą Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen.

Wcześniej z rywalizacją pożegnały się pozostałe trzy polskie pary.

Zawody w kalifornijskim Huntington Beach to jedna z 10 w sezonie imprez oznaczonych w nomenklaturze FIVB czterema gwiazdkami, podobnie jak m.in. w Warszawie (27 czerwca – 1 lipca). Wyższą rangę mają tylko trzy turnieje oraz finał cyklu, który w dniach 14-19 sierpnia rozegrany zostanie w Hamburgu. (PAP)
WT w siatkówce plażowej – Kołosińska i Kociołek nie zagrają w 1/8 finału

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek przegrały ze Szwajcarkami Niną Betschart i Tanją Hueberli 25:27, 17:21 w meczu o awans do 1/8 finału zawodów World Tour w siatkówce plażowej w amerykańskim Huntington Beach.

Wcześniej prawo gry w 1/8 finału zapewnili sobie prowadzący w światowym rankingu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, pokonując 2:0 (21:14, 21:15) brazylijską parę Vitor Felipe – Guto. W kolejnej rundzie rywalami Polaków będzie duet hiszpański Pablo Herrera Allepuz i Adrian Collado.

Impreza w kalifornijskim Huntington Beach to jedna z 10 w sezonie imprez oznaczonych w nomenklaturze FIVB czterema gwiazdkami, podobnie jak m.in. w Warszawie (27 czerwca – 1 lipca). Wyższą rangę mają tylko trzy turnieje oraz finał cyklu, który w dniach 14-19 sierpnia rozegrany zostanie w Hamburgu.