Postać kolejki. Petteri Forsell

Można powiedzieć i napisać, że 28-letni pomocnik z Finlandii w pojedynkę rozmontował w niedzielę Górnika. Najpierw tak uderzył z wolnego, że Tomaszowi Losce nie pozostało nic innego, jak wyciągnąć piłkę z siatki. Na początku drugiej połowy w mistrzowski sposób wykonał jedenastkę. Pierwsze trafienie zostało jednak zapisane na konto bramkarza zabrzan. – Mam nadzieję, że zostanie to zweryfikowane. To trafienie powinno być zapisane na moje konto. Przecież gdybym nie uderzał z wolnego, to nie byłoby mowy o golu. Zasłużyłem na to, żeby tą bramkę zapisano mnie – podkreśla Petteri Forsell.

W tym sezonie piłkarz należy do najlepszych nie tylko w jedenastce z Legnicy, ale także w całej lidze. Świetnie rozgrywa, a do tego jest wyjątkowo skuteczny. Nic dziwnego, że – z rozkręcającą się w ostatnich tygodniach Miedzią – jest pewny swego. – Na mecz z Górnikiem przyjechaliśmy z jasnym planem zwyciężenia i udało się to osiągnąć. Gramy coraz lepiej, jest u nas coraz większa pewność siebie, więc i w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach nie powinno być źle – tłumaczy „Sportowi” Fin.

Świetnie wygląda jego boiskowa współpraca z Henrikiem Ojamaą. Widać to było na murawie stadionu im. Ernesta Pohla. – Dobrze się rozumiemy, rozmawiamy ze sobą jak grać, by Miedź miała jak największą korzyść. Cieszę się, że widać tego efekty na boisku – mówi niewysoki Forsell.

Mierzący 168 cm zawodnik może w tym sezonie pobić swój strzelecki rekord. W sezonie 2016/17 zdobył dla Miedzi 13 goli, ale na pierwszoligowych boiskach. Z kolei dla występującego w lidze fińskiej klubu z Wysp Alandzkich, IFK Mariehamn, strzelił w 2014 roku 11 goli. Teraz ten rekord może pobić już w tym półroczu. Wystarczy tylko zdobyć kolejne trafienia w starciach z Lechią i Koroną.

UWAGA, CZYTELNICY!

Z powodu trudności organizacyjnych jednego z dystrybutorów prasy dziennik „Sport” nie we wszystkich dotychczasowych punktach sprzedaży będzie dostępny. Za kłopoty – mamy nadzieję, że przejściowe – naszych Czytelników przepraszamy.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ „SPORT”?

„Sport” w niezmienionym nakładzie będzie dostępny w dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży Kolportera i Garmondu, w salonikach prasowych, między innymi na dworcach i stacjach benzynowych, w dużych centrach handlowych i sklepach.