Postać kolejki. Zasłużone pochwały

Na kogo nie liczyć w trudnym czy bardzo trudnym momencie, jak na swoich rutyniarzy, jak i liderów? Z tej jak najlepszej strony w niedzielnym meczu Piasta w Lubinie pokazał się Damian Kądzior.


To właśnie jego błyskotliwa akcja z pierwszej fazy meczu ustawiła mega ważne spotkanie z „miedziowymi”. Doświadczony pomocnik otrzymał, co podkreślił w pomeczowej wypowiedzi, świetne prostopadłe i mocne podanie od Patryka Dziczka. Potem ruszył z piłką w kilkudziesięciometrowy rajd. W ligowym podsumowaniu w „Lidze +” w studio nadawcy ligowych meczów Canal plus zmierzono przebiegnięty przez piłkarza dystans i szybkość z jaką biegł. Były to aż 54 metry, a szybkość na tym długim odcinku też niczego sobie, bo 31 km/h.

W końcu najważniejszy był jednak finalny efekt czyli celny i kąśliwy strzał z linii 16 metrów, po którym piłka zatrzepotała w bramce strzeżonej przez Jasmina Buricia. To trzecie trafienie 30-latka w bieżących rozgrywkach. Wcześniej zdobywał gole w jesiennych grach gliwiczan w derbach z Górnikiem, a jeszcze wcześniej w wysoko wygranym starcu ze Stalą Mielec. Do tego ma na koncie 7 asyst. Czyni to pomocnika Piasta jednym z najbardziej wartościowych graczy ekstraklasy, a z taką formą jak teraz, to z pewnością ten bilans będzie jeszcze lepszy.

Co do zdobywanych bramek, to nie tylko na naszych boiskach pokazał czy pokazuje, że potrafi zdobywać ważne i efektowne bramki. Tak też było w Dinamie Zagrzeb, w barwach którego w sezonie 2019/20 aż 10 razy wpisywał się na listę strzelców, walnie przyczyniając się do zdobycia przez klub mistrzostwa Chorwacji.


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus