Powalczą o brąz

MB Zagłębie Sosnowiec po raz trzeci przegrało z ekipą z Polkowic i to ona zagra o mistrzostwo Polski. Sosnowiczankom pozostała walka o brąz.

Sosnowiczanki po dwóch porażkach w Polkowicach,m by myśleć o zachowaniu szans na grę o mistrzostwo Polski, musiały wygrać we własnej hali. Po pierwszych minutach wydawało się, że stać je na to. W piątej minucie wygrywały już bowiem 11:5. Mistrzynie Polski błyskawicznie zareagowały. Kolejne minuty to ich zdecydowana dominacja. Przede wszystkim zaczęły trafiać zza linii 6,75 m. Po kolejnej „trójce” wyszły na prowadzenie 12:11. I poszły za ciosem. Pierwszą kwartę zamknęły serią 16:0. W tym czasie miejscowe pudłowały nawet z czystych pozycji. Nawet zwykle niezawodne Jessica January, Batabe Zempare czy Quinn Urbaniak -Dornstuder nie potrafiły opanować nerwów i trafić do kosza. W pierwszej połowie skuteczność zawodniczek MB Zagłębia wynosiła zaledwie 27 procent. Tak grając nie da się pokonać zaprawione w bojach mistrzynie Polski.

Po zmianie stron sosnowiczanki próbowały odmienić losy rywalizacji. Walczyły twardo. Ich ataki napędzała January. W strefie podkoszowej boje z wysokimi Polkowic toczyły Urbaniak-Dornstauder oraz Zempare. Na niewiele się to jednak zdało. Polkowiczanki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę, choć w czwartej kwarcie raz mogły poczyć się zagrożone. Po jednej z „trójek” Miroslavy Mistinovej MB Zagłębie zbliżyło się na sześć punktów (62:56). Przyjezdne odparły ich atak. Ważne punty zdobyły Erica Wheeler Bożena Puter i Klaudia Gertchen. Na 1,5 minuty przed końcem BC wygrywało już 77:61.

Tym razem gwiazda polkowiczanek, Wheeler, nic wielkiego nie pokazała (13 pkt i 10 asyst), bo i nie musiała. Znakomicie zaprezentowały się bowiem rezerwowe Lilianna Banaszak i Gertchen. Ta pierwsza zdobyła 16 punktów i miała 11 zbiórek, osiągając pierwsze w sezonie double-double.

MB Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 64:79 (11:19, 12:15, 22:21, 19:24)

SOSNOWIEC: Wnorowska 4 (1×3), January 21 (2×3), Zempare 12, Urbaniak-Dornstauder 10, Mistinova 12 (4×3) – Jarząb 2, Micek, Grzenkowicz 2, Złocińska 1, Wojtylas. Trener Jorge ARAGONES.

POLKOWICE: Gajda 8 (2×3), Puter 12 (3×3), Wheeler 13 (3×3), Spanou 11 (2×3), Telenga 6 – Cado, Zasada, Gertchen 13 (3×3), Banaszak 16 (1×3), Stępień. Trener Karol KOWALEWSKI.