Zobacz
Do góry

Poważne osłabienia Górnika!

W nowym sezonie w Górniku nie zobaczymy już takich zawodników, jak Dani Suarez i Walerian Gwilia. Obaj odchodzą z Zabrza.

Taką informację podała wczoraj oficjalna strona górniczego klubu. To spore osłabienia, bo przecież obaj w ostatnim czasie stanowili o sile zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza. Hiszpański obrońca występował w Górniku przez 2,5 roku. Suarez wywalczył z zabrzanami awans, a potem miejsce w europejskich pucharach. Wystąpił w 81 ligowych spotkaniach, w których zdobył 9 bramek. Czyli całkiem sporo, jak na środkowego obrońcę przystało. Z końcem czerwca kończy mu się kontrakt z klubem i nie zostanie przedłużony. Obie strony nie doszły do porozumienia.

Wiosną Górnik Zabrze był w czołówce ekstraklasy. Pomogły nowe twarze [PODSUMOWANIE]

W zabrzańskiej jedenastce nie będzie też grał Walerian Gwilia. Wiosną reprezentant Gruzji należał do najlepszych w zespole. Pomógł wywalczeniu spokojnego utrzymania. To jego podania otwierały drogę do bramki. Wiosną zaliczył aż pół tuzina asyst, należąc w tym zakresie do najlepszych. Do Górnika był wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern i było wiadomo, że tej klasy zawodnika ciężko będzie, patrząc na finanse Górnika, zatrzymać.

Fot. legia.com

Choć w śląskim klubie starano się czynić starania, żeby dalej grał w Zabrzu, to nic z tego nie będzie. Wczoraj Gwilia podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

W tej sytuacji działaczom nie pozostaje nic innego, jak intensywnie rozglądać się za wzmocnieniami, bo przecież z „górnikami” żegna się Szymon Żurkowski, który od 1 lipca jest zawodnikiem włoskiej Fiorentiny, a także inny młodzieżowy reprezentant Polski Paweł Bochniewicz, któremu kończy się wypożyczenie z Udinese, a w kontrakcie ma wpisaną wysoką sumę odstępnego. Pod znakiem zapytania stoi też dalsza gra w Zabrzu Borisa Sekulicia. W tej sytuacji trenerzy będą musieli budować wszystko od nowa…

 

Na zdjęciu: Paweł Bochniewicz i Dani Suarez.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Laviczka, czyli cudotwórca z Czech

  W przeciągu ledwie kilku miesięcy Vitezslav Laviczka sprawił, że Śląsk stał się w naszym kraju liczącą się siłą.

  Michał Zichlarz18 września 2019
 • Jak zmazać ten blamaż?

  Legia może zrównać się dzisiaj punktami z liderem ze Szczecina. Warunek? Musi pokonać Wisłę Płock, która po ostatniej kolejce ma coś...

  Piotr Tubacki18 września 2019
 • Piast Gliwice. Koszmary wróciły w Krakowie

  Tomasz Huk został pozyskany przez Piasta z zadaniem zastąpienia na środku obrony Aleksandara Sedlara. Ale na razie przyciąga... pecha.

  KRIS18 września 2019
 • Kopacz walczy o swoje

  David Kopacz walczy o miejsce w wyjściowej jedenastce Górnika. W niedzielę z wrocławianami dał dobrą zmianę.

  Michał Zichlarz18 września 2019
 • Ligowiec. Brakuje jakości

  Patrząc na hitowe mecze 8 kolejki ekstraklasy wiele można sobie było obiecywać, ciekawych par przecież nie brakowało.

  Michał Zichlarz17 września 2019
 • Kontrowersja kolejki. Karny czy nie karny? Oto jest pytanie…

  Czymże byłby futbol bez kontrowersji związanych z rzutami karnymi? W 8. kolejce ekstraklasy nie zabrakło sytuacji, które wywołały dyskusje dotyczące tego,...

  Piotr Tubacki17 września 2019
 • Postać kolejki. Alan Czerwiński

  Poprzedni sezon był pechowy dla Alana Czerwińskiego. Szóstego września ubiegłego roku obrońca Zagłębia Lubin w meczu sparingowym z RB Lipsk zerwał...

  Bogdan Nather17 września 2019
 • Wydarzenie kolejki. „Projekt” dobry, tylko wyników brak

  ŁKS to drużyna składająca się w zdecydowanej większości z polskich piłkarzy, bez cudzoziemskiego „szrotu”, z trenerem, pracującym od czerwca 2018 roku.

  Wojciech Filipiak17 września 2019
 • Ślązak bierze Koronę

  - To spełnienie marzeń – mówi Mirosław Smyła, który w wieku 50 lat trafił do ekstraklasy. Z klubem z Kielc związał...

  Maciej Grygierczyk17 września 2019