Powinno być wyżej

W ostatnim ligowym występie w tym sezonie bielszczanie przypieczętowali 4. miejsce.

Podopieczni Dariusza Mrózka, których w środę czeka jeszcze finał Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN z GKS-em II Katowice, wygrali z pogodzonymi już z degradacją Karkonoszami. Pierwszy gol, dokumentujący przewagę Rekordu padł w 24 minucie, kiedy po podaniu Szczepana Muchy solową akcją w polu karnym popisał się Marcin Wróbel.

Napastnik gospodarzy przyjął piłkę, wypracował sobie pozycję strzelecką i z 10 m trafił w okolice „okienka” dalszego słupka. Rywale pokazali się dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale ich krótkotrwały napór zaowocował wyrównaniem. Po strzale Adriana Dąbrowskiego z 16 m futbolówka uderzyła w słupek i spadła wprost pod nogi nadbiegającego Mateusza Czerwińskiego, którego celna dobitka oznaczała, że na przerwę drużyny schodziły z takim samym dorobkiem.

Po zmianie stron miejscowi odpowiedzieli błyskawicznie. Kamil Żołna najpierw popisał się efektowną piętką, a następnie po odegraniu Muchy wbiegł w pole karne i uderzeniem z 10 m ustalił wynik meczu.

Starali się go wprawdzie zmienić zawodnicy obydwu drużyn, ale znacznie częściej czynili to bielszczanie. Najbliżej korekty rezultatu był Filip Waluś. 17-letni pomocnik huknął bowiem w 88 min z 25 m i ostemplował spojenie. Jeszcze w doliczonym czasie gry Wojciech Fościak efektowną paradą obronił strzał Tomasza Nowaka z 9 m, a chwilę później po strzale Muchy z 6 m piłkę z linii bramkowej wybił Kacper Szczudliński i dlatego rezultat nie odzwierciedla dużej przewagi miejscowych.

Rekord Bielsko-Biała – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:1)

1:0 – Wróbel, 24 min, 1:1 – Czerwiński, 45+2 min, 2:1 – Żołna, 49 min

REKORD: Szumera – Nocoń (68. Waluś), Walaszek, Pańkowski, Kareta, Żołna – Feruga (63. Wróblewski), Twarkowski (63. Nowak), Czaicki (78. Sobik), Mucha – Wróbel (78. Kasprzak). Trener Dariusz MRÓZEK.

KARKONOSZE: Fościak – Siudak, Sutor, Niemienionek (84. Galas), Szczudliński – Bębenek (74. Wawrzyniak), Dąbrowski, Kulchawy, Gil (61. Toure) – Czerwiński, Dryja (74. Kułakowski). Trener Jacek KOŁODZIEJCZYK.

Sędziował Bartosz Pałetko (Karków). Widzów 50. Żółte kartki: Czaicki, Kareta.

MKS Kluczbork – Warta Gorzów Wielkopolski 3:0 (1:0)

1:0 – Przybylski, 11 min (karny), 2:0 – Zieliński, 79 min, 3:0 – Zieliński, 81 min

Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Kluczborka jest już pewna utrzymania.

Zagłębie II Lubin – Stal Brzeg 3:2 (2:0)

1:0 – Chmarek, 29 min, 2:0 – Zając 41 min (karny), 3:0 – Szafranek, 51 min, 3:1 – Lechowicz, 84 min, 3:2 – Celuch, 87 min

1 – awans, 16-18 – spadek.

Pozostałe mecze 33. kolejki: Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze, Foto-Higiena Gać – Odra Wodzisław Śląski, Ślęza Wrocław – Miedź II Legnica – wszystkie w sobotę o 14.00, Pniówek 74 Pawłowice – LKS Goczałkowice, Gwarek Tarnowskie Góry – Carina Gubin – oba w sobotę o 17.00, Polonia Bytom – Piast Żmigród – sobota, 18.00.