Powrót Bodzionego

W treningach na razie uczestniczy prawie 40 zawodników, wśród nich kilkunastu kandydatów do występów w zespole z Pawłowic Śląskich. Nowy kontrakt z III-ligowcem – obowiązujący przez najbliższy rok – podpisał 20-letni pomocnik, Jacek Wuwer. W czwartek umowę z Pniówkiem powinien podpisać Krzysztof Bodziony. 33-letni pomocnik jest wychowankiem Pniówka – odszedł z klubu przed 10 laty – a w poprzednim sezonie występował w II-ligowym MKS-ie Kluczbork.

Z drużyną na razie nie ćwiczy Szymon Ciuberek, który w przedostatnim meczu poprzedniego sezonu z Ruchem Zdzieszowice złamał nogę i wciąż chodzi o kulach. Nie ma też na treningach byłego napastnika GKS-u 1962 Jastrzębie, Wojciecha Caniboła, którym poważnie jest zainteresowany inny trzecioligowiec, Gwarek Tarnowskie Góry.

We wtorek wiceprezes Pniówka Rafał Wadas podpisał z prezesem GKS-u 1962 Jastrzębie Dariuszem Stanaszkiem umowę o współpracy, która będzie obejmowała między innymi wymianę zawodników. A skoro o tym mowa… W ubiegłym sezonie w Pawłowicach na zasadzie wypożyczenia grał napastnik z Jastrzębia, Maciej Gaszka. Osiemnastolatek zagrał w 24 meczach w III lidze, w których zdobył trzy gole. Na boisku spędził 799 minut, czyli średnio zaledwie 33 minuty. Ostatnio był na testach w II-ligowej Stali Stalowa Wola i najprawdopodobniej w tym klubie zakotwiczy w najbliższym sezonie.