Zobacz
Do góry

Powrót Lecha na Cichą

W Chorzowie na dobre rozpoczęło się montowanie kadry zespołu, który w drugoligowych rozgrywkach od połowy lipca będzie walczyła o powrót na zaplecze ekstraklasy.

Kamil Lech oraz jeszcze pięciu nowych zawodników pojawiło się na poniedziałkowych zajęciach „Niebieskich”. Ta piątka to: Jakub Czelej, Dawid Pożak, Eryk Więdłocha, Sebastian Zalepa i Jakub Żmuda. Ten pierwszy jest wychowankiem MKS-u Kraśnik. 20-letni skrzydłowy grał również m.in. w Motorze Lublin, Amice Wronki, MSP Szamotuły i UKS SMS Łódź. Na swoim koncie ma także występy w klubach niemieckich oraz holenderskim. Wiosnę spędził w czwartoligowej Stali Kraśnik. Kolejny testowany, Pożak, też jest skrzydłowym. Ma 26 lat, jest wychowankiem Lewartu Lubartów, ale sześć ostatnich lat spędził w Wiśle Puławy. W minionym sezonie rozegrał 25 spotkań w II lidze notując jedno trafienie. 21-letni Wiedłocha jest pomocnikiem, ale może grać też w ataku.

Zaczynał w warszawskim klubie Junior Ursynów. Przez 10 lat szkolił się także w Legii Warszawa. Rundę jesienną spędził w rezerwach stołecznego klubu, a wiosną grał w Legionovii. Zagrał tam w 13 drugoligowych meczach i strzelił dwie bramki. Jego rówieśnikiem jest Żmuda. Ten obrońca był już zawodnikiem Ruchu w latach 2010-2016, nie zadebiutował jednak w pierwszym zespole. Po opuszczeniu Cichej grał w Polonii Bytom, a w sezonie 2017/2018 reprezentował barwy trzecioligowej Stali Brzeg, gdzie zagrał 27 razy (1 bramka). Najstarszy w tym gronie Zalepa ma 28 lat, jest obrońcą. Zaczynał w łódzkich klubach ChKS, UKS SMS i Widzew, w barwach którego zanotował dwa występy w ekstraklasie. Później grał jeszcze w Turze Turek, Flocie Świnoujście, Olimpii Grudziądz i Stali Mielec. Miniony sezon spędził w Stali Stalowa Wola, gdzie rozegrał 16 meczów w II lidze, strzelając trzy bramki. W ekstraklasie ma też występy (9) w barwach Ruchu bramkarz Kamil Lech, który debiutował jeszcze u trenera Waldemara Fornalika. 23-latek jest wychowankiem „Niebieskich”, który przy Cichej występował do lata ubiegłego roku, kiedy to przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Nie zdołał tam jednak zadebiutować w pierwszym zespole. Jego znany ojciec Piotr rozegrał w lidze 357 meczów w barwach Ruchu – mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, a także Zagłębia Lubin, GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, GKS-u Bełchatów, Jagiellonii Białystok. Teraz pracuje w Akademii Ruchu i przy pierwszej drużynie w roli trenera bramkarzy.

Komentarze