Powtórka z Czech

Niedawno zespoły JKH GKS Jastrzębie i KH GKS Katowice rywalizowały ze sobą w turnieju o puchar RT Torax w Porubie. Podopieczni trenera Roberta Kalabera pokonali w Czechach katowiczan 4:1, ale to bynajmniej nie oznaczało, że są faworytem piątkowej potyczki w ramach rozgrywek Pucharu Wyszehradzkiego. Oprócz polskich zespołów w grupie A tych rozgrywek znalazły się jeszcze wicemistrz Słowacji HK Nitra oraz mistrz Węgier Ferencvarosi TC.

W piątkowym spotkaniu obejrzeliśmy replay z Czech – zespół JKH ponownie pokonał brązowego medalistę mistrzostw Polski różnicą trzech bramek. W I tercji trwała wymiana ciosów, a najbliższy zdobycia gola był w 14 minucie napastnik gospodarzy Tomasz Kulas, który trafił krążkiem w słupek. W następnej odsłonie jastrzębianie wreszcie zmusili do kapitulacji szwedzkiego bramkarza katowiczan, Robina Rahma. Najpierw zrobił to Dominik Paś, idealnie obsłużony przez Radosława Nalewajkę, a potem kapitan JKH otrzymał „gumę” zza bramki od Kamila Wróbla i z dosyć ostrego kąta backhandem zaskoczył bramkarza gości.

W III tercji gospodarze szybko strzelili trzeciego gola i w tym momencie tylko kataklizm mógł ich pozbawić zwycięstwa. Tę pieczątkę na wygranej postawił Patryk Pelaczyk, któremu asystował Łotysz Maris Jass. Warto zauważyć, że wszystkie bramki dla drużyny z Jastrzębia zdobyli wychowankowie klubu.

Na zdjęciu: W meczu między dwoma GKS-ami, tymi z Jastrzębia i Katowic, nie brakowało ostrych spięć.

JKH GKS Jastrzębie – KH GKS Katowice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

1:0 – Paś – R. Nalewajka (22:10), 2:0 – R. Nalewajka – Wróbel (27:01), 3:0 – Pelaczyk – Jass (41:51).

Sędziowali Paweł Breske – Patryk Pyrskała oraz Mateusz Kucharewicz i Dawid Pabisiak. Widzów 300.
JASTRZĘBIE: Raszka; Radzieńciak – Górny (2), Jass – Kostek, Gimiński – Michałowski (2), Chorążyczewski; Kasperlik (2) – Jarosz – Urbanowicz, Ł. Nalewajka – Rohtla (2) – Iossafov, Pelaczyk – Paś – R. Nalewajka, Wróbel – Kulas – Matusik. Trener Robert KALABER.
KATOWICE: Rahm; Jaśkiewicz – Tomasik, Salmi – Czakajik, Deveczka – Fransilla, Wajda – Krawczyk; Paszek – Pasiut (2) – Krężołek, Lahde – Da Costa – Turtiainen, Michalski – Makkonen – Rajamaki, Wiśniewski – Starzyński – Sawicki (2). Trener Risto DUFVA.
KARY: Jastrzębie – 8 min, Katowice – 4 min

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem