Pożegnanie Ruchu i… kolejny mecz na „szóstkę”

W ostatnim meczu sezonu chorzowianie liczyli na godne pożegnanie z Nice I ligą. Nic jednak z tego – już w 5 min do własnej siatki trafił Bartłomiej Kulejewski. I dopiero wtedy się zaczęło – Ruch został całkowicie zepchnięty do defensywy, a Wigry na boisku robiły co chciały. Kolejne bramki wydawały się kwestią czasu.

I tak było w rzeczywistości – w 35 min na 2:0 po kombinacyjnej akcji do siatki trafił Mateusz Radecki. Podopieczni Dariusza Fornalaka chyba pogodzeni byli z tym, że punktów nie będzie, ale… Chyba nie spodziewali się, że mecz z Wigrami będzie kwintesencją tego sezonu.

Pewnie wszyscy kibice Ruchu mają w pamięci kompromitujące porażki z Miedzią i Pogonią Siedlce. Po godzinie gry wiele wskazywało na to, że w meczu z Wigrami skończy się podobnie. W ciągu dwóch minut Niebiescy stracili dwa gole – w 56 min po prostopadłym podaniu Gąski piłkę dostał Rybicki i nie pozostało mu nic innego jak wykorzystać sytuację sam na sam. Chwilę później dośrodkowanie w pole karne Olszewskiego wykorzystał Spychała i spokojnie wpakował piłkę do bramki.

Mało? Nie dla Wigier, który zwęszyły krew i szły za ciosem – bez litości dla bezradnego Ruchu. W 75 min gola na 5:0 zdobył Karol Mackiewicz, a dwie minuty później na 6:0 mógł podwyższyć Rybicki, jednak pozycji spalonej dopatrzył się sędzia liniowy. Ale co odwlecze… Na kolejnego gola trzeba było czekać do doliczonego czasu gry, wtedy do siatki trafił Patryk Sokołowski.

Tym samym Ruch kończy sezon w takim stylu, jaki prezentował przez ostatnie miesiące. I na ten moment ciężko mówić o pozytywnych perspektywach.

6:0 – Sokołowski, 90 min

Wigry: Węglarz – Remisz, Sokołowski, Radecki (52′ Olszewski), Bogusz, Jurkowski, Rybicki, Spychała, Gąska (62′ Mackiewicz), Kwaśniewski, Gużewski (62′ Świątek).

Ruch: Paszek – Starzyński, Kulejewski, Małkowski, Rutkowski – Nowakowski (59′ Wdowik), Trojak (46′ Słoma), Urbańczyk, Bogusz, Walski – Balicki (73′ Balicki).
Żółta kartka: Kwaśniewski

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Wasilków)